Як займатися спортом в умовах карантину?

опубліковано: 26 жовтня 2020 оновлено: 26 жовтня 2020

Нині, коли триває епідемія коронавірусу, у багатьох людей доволі часто виникає питання чи можна займатись спортом? Так! В умовах карантину можна і навіть потрібно займатися спортом. Фізичні навантаження є гарною профілактикою хвороб. Спорт укріплює імунну систему. Люди, які регулярно виконують помірні фізичні навантаження, у випадку зараження коронавірусом мають значно вищі шанси на м’яке протікання хвороби. Також фізична активність допомагає знизити ризики серцево−судинних захворювань, діабету, артеріальної гіпертензії чи депресії.

Пандемія – не привід відмовлятися від фізичної активності. Просто необхідно дотримуватись карантинних норм та правил, щоб заняття спортом були безпечними.

Якщо ви вважаєте, що краще займатись фізичною активністю на свіжому повітрі, щоб зменшити ризики передачі вірусу, то прогулянки, біг чи їзда на велосипеді можуть бути чудовим вибором. Але тільки при дотриманні заходів безпеки: в безлюдних місцях, поодинці або максимум з одною особою, на рекомендованій відстані, без рукостискань. Крім того важливо не торкатись нічого до чого торкається багато людей: турніків і тренажерів у парках. Якщо ви все ж вирішили ними скористатись − обробіть поверхню антисептиком та одягніть рукавички.

Якщо ви вирішили займатися у спортзалі, для вашої ж безпеки, зверніть увагу на дотримання обов’язкових умов. На вході повинен здійснюватись температурний скринінг (відвідувачам з температурою перебувати в закладі заборонено). Усе обладнання – від великих тренажерів до найменших гантелей, перила, дверні ручки мають дезінфікуватися регулярно (рекомендовано – раз на 15 хвилин). Рекомендована температура повітря – 18 градусів. У приміщенні має добре функціонувати вентиляція. У залі мають бути розставлені флакони із засобом для дезінфекції рук. Для дотримання соціальної дистанції необхідна відстань між тренажерами – 1,5 метри.

Задля власної безпеки намагайтеся між зміною тренажерів використовувати антисептик для рук. Дотримуйтесь соціальної дистанції із іншими відвідувачами залу. Зверніть увагу на користування своїм рушником для обличчя: складіть рушник так, щоб сторона, якою ви витираєте обличчя, знаходилася в середині; продезінфікуйте  місце, куди ви поставите рушник; беріть рушник в руки, попередньо обробивши  їх антисептиком. Старайтесь якнайменше торкатись обличчя.

Під час занять спортом, особливо дітям, не обов’язково носити маски оскільки може виникнути утруднене дихання. Однак під час масових занять, наприклад у школі, необхідно дотримуватись дистанції.

Якщо ви будете дотримуватись правил захисту, ризик зараження під час тренувань знизиться до мінімуму, а заняття спортом принесуть масу позитивних емоцій.

За інформацією інструктора з санітарної освіти Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту Юлії Дон.