У Кам’янському вирішено питання радіаційного забруднення на одній із вулиць

опубліковано: 26 грудня 2018 оновлено: 26 грудня 2018

Нещодавно на території Кам’янського при проведенні ремонтних робіт асфальтного покриття проїжджої частини дороги по вулиці Шепетова було виявлено ділянку дороги з радіаційним забрудненням у вигляді доменних шлаків.

За дорученням міського голови Андрія Білоусова профільні служби та управління міста оперативно почали вирішувати проблему. Організацію робіт із належного зберігання та подальшої утилізації радіоактивного матеріалу проводили фахівці управління екології та природних ресурсів міської ради.

Зокрема, проведення заходів щодо захисту населення від факторів радіаційного забруднення  навколишнього природного середовища по вулиці Шепетова внесли до  Екологічної програми міста. Крім цього, керівництво управління звернулося до Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України  для винайдення шляхів зберігання радіаційно-забрудненого матеріалу, виявленого під час проведення ремонтних робіт.

Фахівці управління екології провели зустріч із працівниками Державного спеціалізованого підприємства «Дніпропетровський державний міжобласний спеціальний комбінат» та Головного управління Держспоживслужби в Дніпропетровській області з метою узгодження необхідної документації та прискорення вирішення питання.

На сьогодні проведено заходи щодо захисту населення від факторів радіаційного забруднення  навколишнього природного середовища, яке було виявлене на вулиці Шепетова, а саме: матеріали перевезено до пункту зберігання радіоактивних відходів та прийнято на довгострокове зберігання  твердих радіоактивних відходів (ТРВ) у вигляді радіаційно забруднених доменних шлаків.

Керівництво міста дякує мешканцям за небайдуже ставлення до екологічних питань та звертається з проханням у разі виявлення порушення природоохоронного законодавства звертатися компетентних органів.

Державна корпорація «Українське державне об'єднання «Радон», аналогічно спеціалізованим компаніям провідних країн, що є членами МАГАТЕ (Bfs – ФРН, NIREX – Великобританія, ANDRA – Франція, ENRESA – Іспанія, ONDRA / NIRAS – Бельгія) на сьогодні є головною організацією України, що виконує збирання, транспортування, кондиціювання, тимчасове зберігання радіоактивних відходів так званого «неядерного» циклу практично від всіх підприємств держави, в результаті діяльності яких утворюються радіоактивні відходи. Державні спеціалізовані комбінати корпорації забезпечують виконання науково-технічних досліджень, розробку конструкторської, технологічної та проектної документації, виготовлення спеціального обладнання та приладів, проектування, будівництво, експлуатацію, технічний та радіаційний контроль існуючих сховищ пунктів захоронення радіоактивних відходів на всіх етапах поводження з радіоактивними відходами, у тому числі розташованих у зоні відчуження ЧАЕС.