Як правильно отримати послугу щодо замовлення металопластикових конструкцій

опубліковано: 27 січня 2017 оновлено: 27 січня 2017

 

Як правильно отримати послугу щодо замовлення металопластикових конструкцій

Звертаємо увагу городян-споживачів на права, якими їм необхідно скористатися, як при виборі виконавця послуги та оформлення замовлення.

        При придбанні або замовленні металопластикових виробів споживач має право вимагати у суб`єкта господарювання для ознайомлення:
        - свідоцтво про його державну реєстрацію як суб’єкта господарювання;
        - інформацію про виробника продукції (його найменування, місцезнаходження, контактні телефони) та монтажника робіт;
        - інформацію про продукцію (профіль, склопакет, колір, тощо) та документи, що засвідчують її якість і безпеку;
        - попередню інформацію про умови договору з надання послуг з установки металопластикових виробів (вартість замовлення, порядок оплати, строки виконання робіт, відповідальність виконавця послуг, гарантійні зобов’язання виробника і виконавця, тощо).

        При ознайомленні з вказаними документами вже на першому етапі можна зробити певні висновки – чи слід замовляти вироби саме у цього суб’єкта господарювання? Відсутність будь-якої інформації про виробника, виконавця послуг і продукцію відразу викликає сумніви в якості металопластикових виробів, їх установки і подальшого використання.
        Перевагу слід віддавати стаціонарно розміщеним підприємствам та місцевим виробникам, а також таким виконавцям послуг, які достатньо довго працюють у цій сфері діяльності і мають хороші відгуки про свою роботу.
        Основною умовою замовлення металопластикових виробів є укладення письмового договору, оскільки всі усні домовленості між споживачем і суб`єктом господарювання можна довести тільки у судовому порядку.
        Оформлення замовлення необхідно здійснювати за місцем розташування надавача послуг, а не на дому.

        Звертаємо увагу, однією з хитрощів суб`єктів господарювання при укладенні договору є відсутність в ньому інформації щодо такої послуги як монтаж виробів, що приводить до неможливості пред`явлення претензій споживача до якості монтажу виробів.
        Крім того, споживачу, обов`язково необхідно отримати від підприємства розрахунковий документ про оплату замовленої послуги, або відмітки в договорі про його оплату з вказівкою сплаченої суми.

        Відповідно до ч.5 ст.10 Закону України «Про захист прав споживачів» у разі порушення строків виконання замовлення (надання послуги) згідно з договором споживач має право вимагати за кожний день прострочення пеню у розмірі трьох відсотків вартості (послуги), якщо інше не передбачено законодавством. У разі коли вартість (послуги) не визначено, виконавець сплачує споживачеві неустойку в розмірі трьох відсотків загальної вартості замовлення. Тобто, при оформленні договору необхідно звертати увагу на розмір пені (неустойки) за порушення строків установки металопластикових виробів.

        У разі невиконання замовлення рекомендуємо замовникам послуг першочергово звернутися до суб’єкта господарювання (виконавця послуг) з обґрунтованими вимогами у письмовій формі. Заява-претензія подається у двох примірниках, один з яких з відміткою суб’єкта господарювання або його працівника (дати прийняття заяви, прізвища, ініціалів та посади працівника, який прийняв заяву) залишається у замовника послуг. Якщо працівники суб’єкта господарювання відмовляються приймати заяву-претензію, то слід відправити її поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручити при свідках.

         Звертаємо увагу замовників послуг на те, що спірні питання стосовно якості виконання замовлення вирішуються виключно на договірних засадах, які передбачені умовами договорів.

         Додатково повідомляємо розслідування діянь, які мають ознаки шахрайства (введення в оману, відсутність виконавця послуг за вказаною адресою у договорі та інші), а також порушення порядку провадження господарської дiяльностi без державної реєстрації як суб'єкта господарювання, визначення осіб та їх місцезнаходження відносяться до компетенції правоохоронних органів.