Музей історії Кам’янського запрошує на Мамай-fest
З 31 травня по 2 червня в Музеї історії міста Кам’янське проходитиме ХІІ Всеукраїнський історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest». Фестиваль входить до Культурної програми міського голови Андрія Білоусова, розробленої Музеєм історії міста спільно з відділом культури Департаменту з гуманітарних питань.
В основі фестивалю лежить мистецька інтерпретація образу козака Мамая, який знайшов свою першооснову у народному живопису. Основна мета фестивалю полягає у створенні українського простору шляхом популяризації історико-культурної спадщини народу та ознайомлення з сучасними досягненнями української культури.
Цьогоріч фестиваль обіцяє стати справжнім святом для шанувальників історії та українського мистецтва. Заходи фестивалю відбуватимуться відразу на кількох творчих майданчиках: мистецькому, музичному, літературному, кіно-театральному та науковому. Відкриється «Мамай-fest» етнотолокою на примузейній території, де будуть представлені вироби декоративно-ужиткового мистецтва. У кінозалі пройде панельна дискусія «Розірвати коло», присвячена 180-річчю від дня народження Чубинського за участю відомих істориків, мистецтвознавців та музейників з різних куточків України. Справжньою окрасою фестивалю стане художній напрям, втілений в декількох мистецьких проектах.
Крім вернісажу творів народних майстрів на «Етнотолоці» пройде конкурс дитячої творчості «Козак Мамай та його пісня», персональна виставка концептуального мистецтва Костянтина Роготченка, колективна художня виставка «Мамай. Степ. Захист», створена під егідою Національної Спілки художників України.
Літературний блок «Коло Слова» буде ознаменований такими знаковими постатями, як Сергій Жадан, Маріанна Кіяновська, Галина Пагутяк. Під час фесту звучатиме також поезія Анатолія Горового та Романа Кухарука.
Фестивальрозпочнеться о 10.00 на примузейній площі. Офіційне відкриття «Мамай-festу» розпочнеться 31 травня о 18.00 на майдані Калнишевського концертною програмою. Вперше у Кам’янському виступатимуть гурти «Жадан і Собаки» та «Ексампейя».
