У Кам’янському міському центрі зайнятості говорили про потреби в кадрах хімічної галузі промисловості

опубліковано: 27 серпня 2021 оновлено: 27 серпня 2021

26 серпня в Кам’янському міському центрі зайнятості відбулося перше засідання експертів Фокус-групи в рамках спільного проекту «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» щодо розробки прогнозних показників потреби в кадрах хімічної галузі промисловості.

Серед учасників  представники підприємств міста з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції:  АТ «Дніпроазот», ТОВ ПП «ЗІП»,ТДВ ДЛФЗ «Спектр»,ТОВ «Поліколор»,ПРАТ «Хімдивізіон»,ТОВ « Поліфом». Модератором фокус-групи виступила начальник відділу взаємодії з роботодавцями Кам’янського міського центру зайнятості Вікторія Карлова.

Один з основних питань, що обговорювався з роботодавцями - реформа професійно-технічної освіти з  метою зробити навчання таким, щоб воно відповідало вимогам підприємств та ринку праці регіону. Під час заходу вивчено чинникі що зумовлюють дефіцит працівників за певними професіями та недостатній рівень їх підготовки.  Розглянуті можливості нових, відповідно до потреб роботодавців,  освітніх програм за частковими кваліфікаціями, зокрема оговорено потребу в фахівцях за напрямом ІТ-індустрії, енергоефективності та професій що можуть виникнути в майбутньому.

Під час експертного опитування всі роботодавці погодились, що здобувачі освіти мають отримувати ґрунтовні теоретичні знання та практичні навички ще під час навчання.  Працедавці також зазначили, що хочуть мати можливість впливу на зміст освітніх програм і не лише у частині варіативної складової.  Отже жорсткі умови карантину показали, що будь-яка сфера діяльності може трансформуватися під впливом тих чи інших факторів. Тому завжди треба бути готовим до змін.

Бізнес Кам’янського вже давно гостро відчуває дефіцит фахівців технічних спеціальностей і відмічає невідповідність рівня їхньої підготовки вимогам підприємств. Крім того, за деякими дефіцитними спеціальностями відбувається критичне зменшення обсягів навчання через зниження престижності таких професій. В той час на ринку праці регіону користуються неабиякою популярністю працівники саме робітничих професій. Інноваційний проєкт, покликаний врегулювати попит і пропозицію робочої сили, враховуючи результати запровадженого дослідження. Основна мета пілоту – підвищити ефективність забезпечення галузей економіки кваліфікованим персоналом на основі обґрунтованого формування регіонального замовлення на підготовку кадрів.