Андрій Білоусов звітував за три роки роботи на посаді Кам’янського міського голови
Очільник Кам’янського надав звіт своєї роботи за три роки. Про якісні зміни, яких вдалося досягти у найважливіших сферах життєдіяльності міста, міський голова розповів на зустрічі з місцевими ЗМІ 26 листопада. Андрій Білоусов наголосив, що і надалі докладатиме всіх зусиль, щоб змінити Кам’янське на краще.
Міський голова зазначив, що вагомою проблемою був стан доріг у місті. З початку 2016 року поточним ремонтом відновлені десятки доріг, проведено капітальний ремонт 7 доріг. Загальна площа відремонтованого асфальтового покриття становить 554 тис.м2.
«Ми почали з найважчих доріг загального значення: вулиці Запорізька, Ніколенко, проспект Свободи, бульвар Незалежності, вулиці Менделєєва, Ціолковського, Лікарняна. І на цьому ми не зупинимося. Я прекрасно знаю, ще є багато доріг, які потребують капітального ремонту. Це і вулиця Широка і вулиця Медична, вулиця Мурахтова. Будемо вирішувати це питання і сподіваємося, що в цьому нам допоможе керівництво області, оскільки місту важко взяти на себе такі витрати», – зазначив Андрій Білоусов.
Відремонтовані також частина дороги, що з’єднує вулицю Харківську та Єлизаветівське шосе (Лівий берег), виконано ремонт деформаційних швів моста по проспекту Героїв АТО, укладено гумокордове покриття на залізничному переїзді по вулиці Січеславський Шлях (за допомогою Придніпровської залізниці), ремонтувалися і встановлювалися колесовідбійні бруси: на греблі ГЕС, мостовому переході через річку Дніпро і на підйомі від вулиці Набережної до вулиці Семашка. Наразі капітально ремонтується аварійна огорожа на мосту в Романковому («Молдавський міст») і проводиться ремонт швів на лівобережному мосту.
Також, цього року по всьому місту розпочато обладнання тротуарів: по проспекту Металургів (між 2 і 3 мікрорайонами), на прибудинкових територіях 5-го мікрорайону, по 1-му Алчевському провулку тощо.
За ці роки в місті вперше почали реконструкцію трамвайних переїздів за допомогою бруківки. Виконано замощення трамвайних переїздів по проспектах Свободи, на перехрестях проспекту Шевченка - вулиці Спортивної та проспекту Шевченка - вулиці Москворецької.
Встановлено нові світлофорні об'єкти на перетині вулиць Москворецька та проспекту Тараса Шевченка, на Лівому березі в районі магазину «Сонячний», на перетині Єлизаветівського шосе і проспекту Перемоги. Також, планується установка світлофора на перетині проспектів Свободи та Аношкіна.
За словами міського голови, за останні роки вдалося значно покращити ситуацію із зовнішнім освітленням: освітлено 255 вулиць і 1366 дворів. Вперше за багато років виконано реконструкцію освітлення на мостовому переході через річку Дніпро. Також вперше за кілька десятиліть вирішується проблема з ліфтами, непрацюючих залишились буквально одиниці, і в найближчі місяці вони також будуть запущені в роботу. Усього за цей період відремонтували близько 60 ліфтів.
За 3 роки поточним ремонтом було відремонтовано близько 300 дахів. Капітальним ремонтом відремонтовано дахи 34 будинків.
Міський голова зазначив, що значною проблемою для Кам’янського був брак і жахливий стан контейнерів для твердих побутових відходів. На даний момент замінено 355 контейнерів, до кінця року влада планує придбати ще близько 300 контейнерів. Крім того, за рахунок обласного бюджету в Кам'янському завершується будівництво сучасного полігону для утилізації твердих побутових відходів.
Ще одним позитивним надбанням останніх трьох років можна вважати створення у місті аварійної та Єдиної диспетчерської служби, завдання яких - швидко відреагувати і усунути аварійні ситуації в комунальній сфері. Також у Кам’янському відкрито три сучасних Центри надання адміністративних послуг в кожному районі міста, що входять до п'ятірки кращих центрів України. На їх базі відкриті Офіси комунальних послуг.
У Кам’янському вперше в Україні запроваджено Мобільний офіс послуг, який забезпечує доступність адміністративних послуг для людей з особливими потребами і тих, що за станом здоров'я обмежені в пересуванні. Встановлено обладнання для прийому і видачі паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та паспорта для виїзду за кордон, тепер містяни отримують їх через ЦНАП.
«Крім того, завдяки державній програмі ми реконструювали будівлю Центрального ЦНАП і впорядкували зону відпочинку на прилеглій території. В результаті цього року в ЦНАП реалізований проект створення прозорого офісу соціальних послуг», – сказав міський голова.
За цей період з’явились надбання і у транспортній сфері міста.
Трамвайний парк був збільшений більш ніж в два рази. На трамвайних зупинках встановлені електронні інформаційні табло.
У 2016 році був запущений муніципальний маршрут №14, зараз на ньому курсує 3 автобуси великої місткості. Нещодавно автопарк міста поповнено ще 8 автобусами MAN. Вони обслуговують маршрути №14 та № 30. До кінця поточного року на маршрутах міста з'явиться ще 6 таких автобусів, а протягом найближчих двох років керівництво планує замінити громадський транспорт на автобуси великої місткості для комфорту жителів.
Також серед досягнень – відкриття амбулаторії №9 у селищі Будівельників, реконструкція та утеплення будівель школи №37 та поліклініки №3 (за рахунок грантових коштів).
Поступово відновлюється робота лікарняних ліфтів, закуповується необхідне медичне обладнання: апарат УЗД з широким спектром клінічних можливостей, електрокардіографи, проявочна машина, мамограф. Минулого року в ЦПМСП №3 відкрили відремонтований кабінет з новим рентгенапаратом. Цього року, завдяки підтримці керівництва підприємства «ЮЖКОКС», відновили апарат штучної вентиляції легенів для надання невідкладної допомоги новонародженим. Також цьогоріч для пологового будинку планується придбати апарат ультразвукової діагностики.
Не залишаються поза увагою і проблеми освітньої галузі. Так, відкрито оновлений басейн школи №44 і завершується реконструкція басейну ліцею №15.Побудований перший в місті скейт-парк на території школи №44.
Крім того, за кошти обласного бюджету в Романковому будується новий навчально-виховний комплекс, розрахований на 115 дітей. Відкриття заплановано на вересень 2019 року.
Також проводиться реконструкція дитсадка «Зіронька» №43, ведеться реконструкція школи №9 (за рахунок GIZ) та капітальний ремонт даху і спортзалу (співфінансування з міськбюджету і держбюджету).
Цього року за рахунок міського бюджету проведено реконструкцію футбольного поля школи №26. Також незабаром на лівому березі відкриється новий спортивний комплекс ДЮФШ «Надія», будівництво якого проведено за рахунок обласного бюджету.
У Кам’янському розуміють важливість новітніх технологій. Нещодавно у місті було відкрито Школу робототехніки, а у ліцеї НІТ – інформаційний центр, обладнаний сучасною комп'ютерною технікою.
Після багаторічного простою відновлено Палац культури імені Горького, де тепер знаходиться друга сцена театру ім. Лесі Українки. Також торік відбулося відкриття відділення соціальної адаптації територіального центру соціального обслуговування в Південному районі. До кінця 2018 року буде завершено реконструкцію будівлі критих тенісних кортів СК Прометей.
За останні три роки у Кам’янському відкрито численні зони відпочинку, після реконструкції працює кращий в області міський парк. Уже в 2020 році розпочнуться роботи з реконструкції Лівобережного парку.
Для збереження нових об'єктів і безпеки громадян у місті була створена Муніципальна гвардія. За її допомогою демонтовано 137 незаконно встановлених об'єктів. Крім того, «гвардійці» спільно з поліцією патрулюють людні місця та вулиці, що допомогло розкрити чимало злочинів.
Одним із основних завдань міської влади було і залишається вирішення екологічних проблем. Так, цьоріч в рамках Екологічної програми між містом і ДМК укладено Меморандум про співробітництво у сфері поліпшення екологічного стану міста.
Натепер ДМК вже виконало реконструкцію газовідвідних трактів конвектора №2 із заміною котла-утилізатора і реконструкцію газоочисного устаткування. Ряд робіт, передбачених Меморандумом триватиме до 2020 року, після чого в конверторному цеху будуть усунені викиди рудого кольору і зменшиться концентрація пилу.
«Цього року ми почали програму децентралізації опалення. Це вимушений крок, адже у Кам’янському 70% теплоносія виробляється або державними, або приватними виробниками, що робить місто повністю залежним і від «Нафтогазу», і від приватних постачальників», – зазначає міський голова.
Станом на 15 листопада встановлено і запущено 27 котелень, які опалюють 14 об'єктів. Індивідуальне опалення встановлено у більш ніж 2000 квартирах пільгових категорій населення. Виконано поточний ремонт електромереж.
Працюючи над гідними умовами життя городян, керівництво міста не забуває про їх дозвілля. Останніми роками у Кам'янському пожвавилося культурне та спортивне життя: проводяться масові спортивні заходи і фестивалі, в яких з кожним разом бере участь все більше кам'янчан.
У планах міської влади – подальше вдосконалення інфраструктури, робота по відновленню зовнішнього освітлення, особливо у приватному секторі, ремонти доріг та багато інших заходів.
Міський голова висловив щиру вдячність керівництву області і особисто губернатору Валентину Резніченку за те, що Кам'янське, як і раніше, не залишається без уваги та фінансування, що дозволяє гідно розвивати місто, робити його ще більш комфортним і сучасним.








