У Кам’янському проблеми колишнього ПХЗ обговорили з представниками Єврокомісії
27 січня перший заступник міського голови Олександр Чернишов провів нараду робочої групи з вирішення проблем колишнього Придніпровського хімічного заводу в якій взяли участь представники державного підприємства «Бар’єр» та Європейської комісії.
Під час наради обговорювали низку заходів щодо поліпшення екологічного стану міста.
Основною темою була ситуація на майданчику колишнього Придніпровського хімічного заводу. Зокрема – виконання поточної програми Єврокомісії та заходів державної цільової екологічної програми, а також залучення Кам’янської міської ради до вирішення нагальних питань щодо цього підприємства.
Одним із кроків, здійснених за підтримки Єврокомісії, стала розробка та встановлення нової системи вентиляції у лабораторії. Це дозволить «Бар’єру» і концерну «Ядерне паливо» користуватися лабораторією для аналізу радіоактивності як у повітрі, так і в ґрунті.
Директор Спільного офісу підтримки Європейської комісії (JSO) Девід Корбетт Девід Корбетт висловив сподівання, що найближчим часом можна розпочати роботи у контрольованих зонах. Утім, для реалізації таких проєктів потрібні кошти, а підприємство «Бар’єр» на сьогодні має чималі борги одразу по декількох напрямах. Один із них – заборгованість перед містом за оренду землі.
«Заборгованість за землю, яка склалася на «Бар’єрі», за даними податкової становить 17 мільйонів. Вона повинна бути сплачена. Ця сума, приміром, зіставна з вартістю медикаментів, які ми протягом року купуємо для лікарень», – сказав перший заступник міського голови Олександр Чернишов.
Саме з таких коштів від підприємств Кам’янського формується фонд заробітних плат та фінансування потреб міста, зокрема оплата енергоносіїв. Тож ідея звільнити підприємство від виплат була відхилена. А ще, окрім 17-ти мільйонів місту, існує борг перед «Міськводоканалом», який становить близько 8 мільйонів гривень.
Щоб прискорити вирішення проблеми із заборгованостей, це питання необхідно розбити на декілька блоків, наголошує директор департаменту екології та природних ресурсів міської ради Юрій Лисяк. А зважаючи, що «Бар’єр» – підприємство державне, до вирішення питань необхідно долучати й інші органи влади – зокрема Мінекології та облдержадміністрацію, адже зусиллями одного лише міста впоратися з поставленими завданнями буде вкрай складно.


