З чемпіонату України з армліфтингу кам`янчани привезли світовий рекорд і 19 медалей

опубліковано: 28 березня 2018 оновлено: 28 березня 2018

З 24 по 25 березня в Олександрії проходив чемпіонат України серед чоловіків, жінок та юніорів. Команді Дніпропетровської області, до якої увійшли 8 кам'янчан, під керівництвом президента обласної федерації армліфтінгу Едуарда Аноткіна вдалося стати найкращою в командному заліку, завоювати 19 медалей різного ґатунку в особистих змаганнях, оновити низку рекордів України і встановити новий світовий рекорд.

Армліфтинг – це молодий вид спорту в Україні, в якому атлети змагаються у силі хвату. Цей вид спорту цікавий завдяки своєму непередбачуваному характеру: найчастіше результат важко вгадати за зовнішнім виглядом учасників, адже залежить він не від загального фізичного розвитку, а саме від сили хвату кисті атлета.

На чемпіонаті розігрувалися нагороди в 4-х дисциплінах:

- «Rolling Thunder»: підняття ваги з використанням круглої ручки, що обертається діаметром 60 мм;

- «Apollon's Axle»: діаметр гладкого грифа «Осі Аполлона» становить 50 мм, що набагато ускладнює підйом, сильно збільшуючи навантаження на пальці;

- «Saxon Bar» або подвійний щипковий хват: діаметр квадратного грифа становить 80 мм;

- «Silver Bullet»: являє собою залізну кулю довгастого розміру, довжиною –  45 мм, діаметром – 19 мм. Розмір шнура снаряда становить не менше 48 см. У цій дисципліні «срібну кулю» необхідно утримувати в еспандері на час.

З одного боку, армліфтинг – дуже  простий вид спорту. Здавалося, наростив на тренуваннях м'язи, підійшов до снаряда, підняв його і переміг. Але не так все просто. Для багатьох боротьба триває і після трьох вдалих спроб – в  четвертій, коли вага «противника» більша за рекорд України або світу. У цей момент зал завмирає, глядач оцінює, буде чи не буде взята вага і аплодує у разі успіху. У 2018 році багато рекордів України були побиті, але лише один рекорд світу змінив і автора, і прописку.

Створюється враження, що легендарній спортсменці з Кам'янського, неодноразовій абсолютній чемпіонці світу з армліфтингу і пауерліфтингу Людмилі Гайдученко цікавий тільки рекорд.  Лише «срібна куля» вислизнула з руки великої спортсменки за 0,37 секунди до рекорду країни. Результат 37,47 секунди їй, на жаль, поки не підкорився. А ось у двох дисциплінах –  «Rolling Thunder» і «Sakson Bar» –  рекорди України впали, в «Apollon's Axle» був повалений рекорд світу, який наша знаменита атлетка з 2012 року тричі невдало штурмувала на чемпіонатах світу. Для фіксації величини у 132 кг федерацією України з армліфтингу було враховано багато чинників: змагання проводилися на сертифікованому обладнанні IronMind, моменти установки ваги на гриф, взяття ваги, перевага кожного елемента снаряда записувалися на відео.

Значущим виявився вояж до Олександрії і для вихованців Людмили Гайдученко, представників будинку дитячої творчості СК «Сварог» Сергія Іржавского і Максима Туманова. Серед юнаків до 18 років (абсолютна категорія) Сергій зумів завоювати дві медалі: в «Ролінг» –  «срібло», а «Вісь Аполлона» була повалена з рекордом України і нормативом майстра спорту. Також в його активі – золота медаль серед юніорів (абсолютна категорія). Вдало виступив і Максим, який за перемогу серед найлегших чоловіків (вагова категорія до 60 кг) боровся з ще одним кам'янчанином –  Владиславом Зеновим, студентом вищого професійного училища (тренер –  Е.Аноткін). Якщо в «Rolling Thunder» золоту медаль і рекорд України команді Дніпропетровської області приніс Владислав, а Максим був другий, то в «Apollon's Axle» ситуація була дзеркальною: у Макса –  «золото», а у Влада –  «срібло».

Крім Людмили Гайдученко і Владислава Зенова й інші вихованці Едуарда Аноткіна повернулися до Кам'янського з медалями. 14-річна дебютантка змагань Віра Попруга приміряла два «срібла» серед дівчат до 18 років (абсолютна категорія) і двічі увійшла в трійку призерів серед жінок (вагова категорія понад 70 кг), піднявшись на один п'єдестал зі світовою легендою Людмилою Гайдученко. Дві срібні нагороди і у ще одного спортсмена з Кам’янського вищого професійного училища (КВПУ)  –  Данила Тарасова. Він зумів зафіксувати цей результат серед юніорів (абсолютна категорія). Чемпіону світу з армліфтингу, теж студенту КВПУ, Миколі Грівчуку з вдалося завоювати «срібло» в «Ролінг» і «бронзу» в «Аполлоні». Велика конкуренція в найпрестижнішій чоловічій ваговій категорії понад 110 кг зупинила за крок до п'єдесталу капітана збірної Кам'янського Євгена Парфьонова.

Всього ж представникам нашого міста вдалося завоювати 19 нагород різного ґатунку, що укупі з результатами інших спортсменів Дніпропетровського регіону принесло області перше командне місце. Тепер наші атлети, що пробилися до складу збірної України з армліфтингу, відстоюватимуть честь України на чемпіонаті Європи, який у липні пройде в Болгарії.