Кам’янчанам розповіли, як не стати жертвою злочину

опубліковано: 28 жовтня 2016 оновлено: 28 жовтня 2016

26 жовтня в Центральній міській бібліотеці імені Т.Г.Шевченка відбулося чергове заняття для молоді в «Школі виживання». Керівник «школи» Володимир Бойко наголосив: читаючи кримінальну хроніку в газеті або дивлячись репортаж по телебаченню, мало хто замислюється про те, що на місці жертви може виявитися він сам.

Насильство, вбивства, грабежі – все це трапляється не тільки в детективах. Аби не постраждати від рук злочинців, потрібно знати, що робити в разі виникнення небезпеки.

Відомий журналіст Валентин Фіголь розповів студентам медичного училища про психологію хижаків і жертв та надав рекомендації «Як не стати жертвою злочину»:

1. Злочин може трапитися в будь-який час доби. Однак особливо обережними потрібно бути пізно увечері та вночі. Намагайтеся не засиджуватися в гостях, повертаючись з навчання, роботи в позаурочний час, викличте таксі. Не ходіть по безлюдних вулицях і дворах та не зрізуйте шлях, намагаючись швидко промайнути через будівництво або пустир.

2. Не довіряйте незнайомим людям. Якщо сторонні дзвонять у вашу квартиру, з'ясовуйте всі питання за зачиненими дверима. Це особливо актуально для жителів багатоповерхових будинків, незнайомих навіть з найближчими сусідами. Якщо у вашому під'їзді заселено всього кілька квартир, будьте особливо обережні. У разі критичної ситуації вам ніхто не зможе допомогти.

3. Опинившись у малознайомій компанії, не зловживайте алкоголем. Якщо ви помічаєте, що градус веселості ваших нових приятелів різко підвищується, покиньте їх, поки сп'яніння не перейшло в критичну стадію. Неважливо, якої ви статі та яка ваша фізична підготовка. Участь у п'яному конфлікті може коштувати життя навіть спортсмену-розряднику.

4. Якщо ви стали свідком бійки, не лізьте розбороняти опонентів – ви постраждаєте більше за будь-кого з них. Не намагайтеся вступити в словесну перепалку – учасник конфлікту у відповідь на ваші слова може схопитися за палицю або ніж, а то й дістати травматичну зброю. Відійдіть на безпечну відстань, а найкраще – в укриття, і викличте наряд поліції.

5. Не провокуйте злочинців. Повертаючись на самоті, виглядайте непомітно. Приберіть дорогі речі, заховайте портмоне і не користуйтеся дорогим телефоном у малолюдних місцях. Дівчатам не варто вдягатися занадто зухвало. Збираючись на вечірку, прихопіть плащ – він приховає нарядний одяг.

6. У разі нападу грабіжників не сперечайтеся з ними. Якщо злочинець один, відкиньте сумку, мобільний телефон, годинник або інший цінний предмет, яким бажає заволодіти грабіжник, подалі та біжіть у протилежному напрямку. Краще втратити дорогу річ, ніж життя і здоров'я.