У Кам`янському обговорили План дій енергетичного розвитку міста на період до 2020 року
27 жовтня у Кам`янському відбулось засідання робочої групи з розроблення Плану Дій Сталого Енергетичного Розвитку Міста на період до 2020 року – так званого ПДСЕР.
У 2015 році Кам`янське приєдналося до Угоди мерів, тим самим взявши на себе зобов’язання скоротити власні викиди парникових газів щонайменше на 20% до 2020 року. Необхідним інструментом реалізації цієї мети є створення вищезазначеного ПДСЕР.
Заступник міського голови Олександр Чернишов, який очолив засідання, зазначив, що окрім зниження викидів парникових газів та заощадження енергії, за рахунок підписання Угоди та розробки ПДСЕР місто очікує й інших результатів. Зокрема, надання екологічно чистих і фінансово доступних енергетичних послуг; створення постійних робочих місць; підвищення фінансової та соціальної стабільності; поліпшення якості суспільних послуг та інфраструктури.
Директор департаменту економічного розвитку міської ради Олександр Скакун коротко розповів членам робочої групи про завдання та структуру ПДСЕР, джерела його фінансування та очікувані результати від виконання.
Згідно з ПДСЕР, заходи щодо скорочення викидів будуть проводитись у тих секторах, на які муніципалітет має можливість прямого або впорядкованого впливу (бюджетний сектор, житлові будинки, будівлі третинного сектору (комерційні), комунальні підприємства, муніципальний транспорт та освітлення).
Серед основних проектів слід зазначити:
- впровадження системи енергетичного менеджменту та моніторингу споживання енергоносіїв у бюджетному секторі;
- комплексна термомодернізація об’єктів освіти та охорони здоров’я;
- реконструкція і утеплення інженерних систем та споруд;
- реконструкція внутрішньобудинкових систем теплопостачання, утеплення будинків;
- реконструкція ліній системи зовнішнього освітлення міста із впровадження енергозберігаючих технологій;
- реконструкція та технічне переоснащення системи тепло-, водопостачання та водовідведення у місті;
- збільшення долі використання електротранспорту, оптимізація міських маршрутів;
- впровадження транспортних засобів великої місткості;
- перехід міського транспорту на використання біодизелю, враховуючи вимоги стандарту ЕВРО 4;
- будівництво локальних сонячних станцій, впровадження сонячних колекторів для підігріву води.
Члени робочої групи протягом найближчих двох тижнів повинні внести свої пропозиції щодо ПДСЕР. Наступним кроком стане затвердження цього документа рішенням сесії міської ради.