31 травня у Кам’янському стартує «Мамай-fest»
Започаткований у Кам’янському історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest» – це широкомасштабне музейне дійство в форматі науково-мистецької акції.
Синтез музики і поезії, кіно і театру, образотворчого і народно-ужиткового мистецтва, музейних предметів із закодованою в них пам’яттю народу та наукових розвідок, гармонійно поєднуючись, творить український простір в його духовному, естетичному та інтелектуальному вимірі.
Традиційні мотиви народної картини «Козак Мамай», образ якого лежить в основі проекту, вступають у відкритий широкому загалу діалог з концептуальним баченням минулого та майбутнього України сучасними митцями та науковцями.
Фестиваль обіцяє стати справжнім святом для поціновувачів різних видів мистецтва та шанувальників історії. Його акції відбуватимуться впродовж трьох днів, відразу на кількох мистецьких майданчиках.
Урочисте відкриття фестивалю, що пройде 31 травня на майдані Калнишевського завершиться концертом народного фольклорного ансамблю «Ексампейя», лауреатом багатьох всеукраїнських конкурсів із Кропивницького та культового харківського гурту «Жадан і Собаки». Музична складова фестивалю буде доповнена концертом Народного артиста України Тараса Компаніченка, який традиційно розпочнеться 1 червня о 19.00 годині в кінозалі музею.
Сергій Жадан, Галина Пагутяк, Маріанна Кіяновська – ці імена говорять самі за себе і це далеко не повний перелік гостей лише однієї літературної сцени, творчі зустрічі з якими відбудуться впродовж 1-2 травня в кінозалі Музею історії міста.
Справжньою окрасою фестивалю стане художній майданчик, на якому гості матимуть змогу ознайомитися з творчістю відомих художників із різних регіонів України, представлених на колективній художній виставці «Мамай. Степ. Захист», присвяченій синам України, які протягом віків захищали її право на власне існування, та роботами молодого представника школи концептуального живопису Костянтина Роготченка «Територія кольору». Художній майданчик включає в себе і такі традиційні для фестивалю форми, як етно-толока декоративно-ужиткового мистецтва на примузейній території та підведення підсумків конкурсу дитячої творчості «Козак Мамай та його пісня».
Наукова складова фестивалю пройде в форматі круглого столу «Розімкнути коло», присвяченого 180-річчю від дня народження Павла Чубинського. Окрім цього гостей та учасників фестивалю чекають майстер-класи з плетіння маскувальних сіток для бійців на Сході України та друкованої графіки, презентація етно-проекту «баба Єлька», лекція з сучасного мистецтва та театралізована екскурсія по місту тощо.
Завершиться фестиваль святом зливаної каші на примузейній території.
Запрошуємо всіх бажаючих долучатися до цього дійства.
