Затверджено Порядок видалення зелених насаджень на території міста
Для забезпечення сталого розвитку міста і його зелених зон, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, виконком Кам’янської міської ради затвердив Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників на території міста.
Згідно з рішенням виконкому, видалення зелених насаджень здійснюється у разі: будівництва об’єкта архітектури на підставі документів, визначених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності»; знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів; ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту; відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами; проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі; досягнення деревом вікової межі; провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів; ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації; проведення робіт на об’єктах благоустрою міста.
Підставою для прийняття рішення про видалення зелених насаджень є заява юридичної чи фізичної особи. До заяви додається схема розташування зелених насаджень, інші документи, які встановлюють розташування зелених насаджень на визначеній території, що підлягають видаленню, та, з урахуванням обставин, інші обґрунтовуючі документи. Управління екології та природних ресурсів міської ради протягом десяти днів після надходження заяви затверджує склад відповідної комісії. Комісія у п’ятиденний строк після її затвердження визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, і складає акт обстеження насаджень, що підлягають видаленню.
Рішення про видалення зелених насаджень приймається виконкомом міської ради, його копія видається наступного дня заявнику для оплати відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню. (Відновна вартість зелених насаджень, що належать до комунальної власності, сплачується до місцевого бюджету). Ордер на видалення зелених насаджень видається не пізніше наступного робочого дня після подання заявником документа про сплату відновної вартості.
Санітарне, омолоджувальне та формувальне обрізання дерев не є видаленням зелених насаджень і проводиться за рішенням балансоутримувача без рішення компетентного органу та оформлення акту обстеження.
Видалення аварійних, сухостійних та фаутних дерев на об’єктах благоустрою загального користування міста здійснюється балансоутримувачем без ордера на підставі акту обстеження зелених насаджень.