29 вересня - Всесвітній день серця

опубліковано: 29 вересня 2020 оновлено: 29 вересня 2020

29 вересня, за ініціативою Всесвітньої Федерації Серця та підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я проводиться Всесвітній день серця, основна мета якого – підвищити значимість, глобальність та важливість тієї небезпеки, до якої призводить розповсюдженість серцево–судинних захворювань, посилити профілактичні заходи з питань профілактики гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда в усіх групах населення.

Серцево – судинні захворювання щорічно в усьому світі забирають 17 млн. життів і є однією з провідних причин смертності.

В Україні серцево-судинні захворювання — основна причина інвалідності та смертності населення. Згідно статистичних даних 48% населення України має атеросклеротичні порушення судин, в тому числі судин серця, що призводить до розвитку багатьох хвороб серця – ішемічної хвороби, інфаркту міокарду та інші.

Як повідомила головний лікар КЗОЗ КМР «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту» Тетяна Мухарська, у Кам’янському в 2019 році показники захворювань на 10 000 населення наступні:

- на стенокардію - 29,2 (2018 рік - 28,9).

- інфаркт міокарда - 14,5 (14,4 − 2018 рік). 

- ішемічна хвороба серця - 162, 1 (160, 6 − 2018 рік). 

До основних факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань належить підвищення артеріального тиску(АТ) та рівня холестерину в крові, надлишкова вага, тютюнокуріння, малорухливий спосіб життя та стреси.

Для того, щоб запобігти розвитку серцево-судинних захворювань слід дотримуватись правил профілактики –  відмова від шкідливих звичок, раціональне харчування, фізична активність, боротьба зі стресом.

Не відносьтесь легковажно до свого здоров’я. Навіть при відсутності скарг зверніться до свого сімейного лікаря щоб пройти обстеження. Профілактичні медичні огляди  з періодичним вимірюванням рівня артеріального тиску, визначенням вмісту холестерину та глюкози в крові допоможуть вчасно виявити захворювання та попередити розвиток можливих ускладнень – гострого інфаркту міокарда, гострої та хронічної серцевої недостатності.

Турбуйтесь про своє здоров’я та будьте здорові!!!