У Кам’янському затвердили програму підтримки репродуктивного здоров’я населення

опубліковано: 29 грудня 2018 оновлено: 29 грудня 2018

На останній у 2018 році сесії Кам’янська міська рада затвердила програму «Репродуктивне здоров’я дітей та майбутніх батьків міста Кам’янське на період 2019-2021 роки «Разом до здорового майбутнього».

Затвердження цієї програми зумовлено необхідністю поліпшення стану здоров’я дітей та майбутніх батьків міста і, насамперед, стану їх репродуктивного здоров’я. Основною метою програми є поліпшення умов та якості надання медичної допомоги майбутнім батькам та дітям, зміцнення репродуктивного здоров’я населення міста як важливої складової загального здоров’я, впливу на демографічну ситуацію та забезпечення соціально-економічного потенціалу міста.

Для досягнення мети програми визначені пріоритетні напрями реалізації.

У соціально–економічній сфері – це пропагування  сімейних цінностей, забезпечення медико-соціальної підтримки молодої сім’ї; охорона здоров’я соціально незахищених груп населення.

В освітній сфері: реалізація міжгалузевих стратегій, спрямованих на пропаганду здорового способу життя, відповідального батьківства та безпечного материнства; інформування населення з питань ставлення до охорони особистого здоров’я; проведення освітніх та просвітницьких заходів з питань охорони здоров’я, які пропонують здоровий спосіб життя, планування сім’ї, зміцнення репродуктивного здоров’я населення, охорону материнства та профілактику онкологічних захворювань.

У медичній сфері: забезпечення посилення профілактичної спрямованості медичних послуг з репродуктивного здоров’я; забезпечення якості медичної допомоги у сфері репродуктивного здоров’я та планування сім’ї відповідно до протоколів її надання; забезпечення рівних для чоловіків та жінок репродуктивних прав, включаючи поінформований вибір та доступ до служб охорони репродуктивного здоров’я; забезпечення поліпшення доступу до медичних послуг підлітків та молоді; впровадження технологій і практик у сфері репродуктивного здоров’я на основі науково-доказової медицини; поліпшення матеріально-технічного забезпечення Центру планування сім’ї та репродукції людини; удосконалення та оптимізація системи планування сім’ї у місті; забезпечення незахищених верст населення засобами запобігання небажаній вагітності. У кадровій сфері: підвищення рівня професіональної підготовки фахівців, які надають медичну допомогу у сфері репродуктивного здоров’я.