Кам’янчан попереджають про небезпеку дифтерії

опубліковано: 30 січня 2018 оновлено: 30 січня 2018

Після спалаху кору Україна стоїть на порозі ще однієї небезпечної інфекційної хвороби – дифтерії. Вона небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть після введення ліків залишається ризик смерті до 20%.

Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання.

Токсин також може потрапити у кров і вразити серце, нирки і нервову систему. При ураженні центральної нервової системи виникає параліч дихальних м'язів шиї, голосових зв'язок і піднебіння. Внаслідок паралічу дихання людина може померти.

Хворих навіть із підозрою дифтерії одразу ж госпіталізують в інфекційний стаціонар. Основним методом лікування є введення пацієнту антитоксичної протидифтерійної сироватки.

За інформацією завідувача відділення організації  епідеміологічних досліджень,

лікаря – епідеміолога міського відділу лабораторних  досліджень Олени Литвиненко, сьогодні в Кам’янському, як і по всій Україні, проживає велика кількість невакцинованих громадян. За минулий рік у місті вакциновано проти дифтерії лише 60% дитячого населення, ревакциновано підлітків та дорослого населення 95 %.

Фахівець наголошує, що єдиним засобом захисту від дифтерії та попередження небезпечних ускладнень є вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих кожні десять років.

Щеплення від дифтерії дітям можна зробити безкоштовно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП, АДП – анатоксином, які забезпечують найкращий захист.

Також наявний безкоштовний анатоксин для профілактики дифтерії та правця  АДП-М, який застосовують для дорослих.

Станом на 1 січня 2018 року у лікувальних закладах Кам’янського  були наявні 3038 доз вакцини АКДП, 1572 доз АДП та 8597 доз АДП-М.

Востаннє епідемія дифтерії в Україні була з 1991-го до 1998-го року. Тоді захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.