У музеї історії Кам’янського діє виставка до 100-річчя Української революції
У музеї історії міста триває масштабна історико-документальна виставка «Кам’янське у роки Української революції 1917-1921 років», приурочена до столітнього ювілею початку Української революції.
Драматичні події, які сьогодні переживає українське суспільство, мають багато спільного з подіями Української революції та подальших визвольних змагань, що відбувалися в Україні упродовж 1917-1921 років. Їх об’єднує передусім формування української політичної нації в контексті подібної соціально-політичної ситуації: наявності зовнішнього ворога, спільних внутрішніх завдань із розбудови (а точніше, відбудови) країни, і звісно – пантеону героїв, які віддали своє життя за незалежність України. Нагадаємо, що в 1917 році, коли Україна виявила бажання бути незалежною від Російської імперії, більшовики негайно розпочали збройну інтервенцію на українські землі.
На виставці представлено близько 200 експонатів, що зберігаються в музеї історії міста та відтворюють події визвольних змагань у Кам’янському.
Однією з причин Лютневої революції стали соціально-економічні загострення в суспільстві, які виникли в період Першої світової війни. Тож на виставці містяться документи, що відтворюють події на фронтах війни, та фотографії учасників Першої світової: Віктора Шиманського, Сергія Смирнова, Гаврила та Петра Кириєнків, Анастасії Алфьорової-Юзефової.
Становище в середовищі найбільших соціальних груп, які являли собою фундамент для підтримки різних протиборчих сил, показано за допомогою щоденників очевидців подій Миколи Морозова та Дмитра Феденка, фотографій подружжя Мороз, родини Золотаревських. Світлини супроводжуються документами початкового періоду революції. Газети та матеріали робітників Дніпровського заводу відтворюють загострення соціально-політичних протиріч.
Центральною композицією виставки є інсталяція на тему діяльності Української Центральної Ради та її представницького органу – волосного земства, документи періоду Гетьманату та Директорії. Вперше представлено матеріали про діяльність загонів вільного козацтва в Кам’янському та повстанського руху. Діяльність більшовиків відображено листівками та фото, зокрема, Михайла Арсенічева, Андрія Лихоманова.
Мета виставки – відтворити соціально-економічну та політичну ситуацію в Кам’янському напередодні та в період революційних подій, показати боротьбу за владу різних політичних сил та участь у цих процесах кам’янчан.