Представниці Кам`янського відвідали міжнародний кінофестиваль Docudays UА

опубліковано: 30 березня 2017 оновлено: 30 березня 2017

27-28 березня у Києві в рамках міжнародного кінофестивалю Docudays UА відбулася конференція «Документальні фільми як інструмент медіапросвіти з прав людини». Відвідати конференцію та побувати на кінофестивалі запросили й заступника директора централізованої бібліотечної системи Кам’янського Тетяну Дороніну та бібліотекаря юнацького відділу, модератора клубу Docudays UA «Прометей» Наталію Бохан.

XIV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить з 24 по 31 березня в столичному Будинку кіно та кінотеатрах «Київ» і «Кінопанорама». Темою фестивалю стали проблеми зміни клімату і захисту довкілля.

На Docudays UA-2017 глядачі побачили 94 фільми із 47 країн світу. Загалом на фестиваль приїхали 170 учасників і учасниць, 76 із них – іноземці.

Головна програма цьогорічного фестивалю під назвою «4 градуси» чудово показує, наскільки різноманітними, глибокими та складними є ті питання, які складаються в один кошик «екології». Усі фільми програми розповідають про надзвичайно тонку межу саморуйнації, до якої вже підійшло людство. Достатньо буде середній температурі на планеті Земля зрости на 4 градуси за Цельсієм – і всіх людей спіткає катастрофа: величезні території, у тому числі густонаселені, опиняться під водою. Різноманітна географія представлених фільмів відтворює також неймовірно широку мапу задавнених екологічних проблем, які разом складають один величезний «континент» людської безвідповідальності.

Фестивальний день на Docudays UA традиційно розпочинався з ранкової кави з режисерами та правозахисниками. Щодня, починаючи з 26 березня, режисери, чиї фільми були показані напередодні в конкурсах DOCU/ПРАВА, DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/КОРОТКО та DOCU/УКРАЇНА, а також учасники правозахисної програми RIGHTS NOW спілкувалися з глядачами в неформальній обстановці.

На фестивалі Docudays UA працювала «Жива бібліотека». Як у звичайній бібліотеці читачі та читачки обирають і читають книжки на цікаву для них тему, так і в «Живій бібліотеці» кожен охочий міг обрати людину – «книгу» з цікавим життєвим досвідом і поставити їй різноманітні запитання.