У музеї історії Кам`янського відкрилася виставка, присвячена подіям Української революції
Цього року виповнюється століття від початку Української революції 1917-1921 років. На думку багатьох істориків, це був один із найскладніших і водночас найважливіших періодів в історії нашого народу. Адже саме ця доба стала вершиною відродження українців як нації, а України – як самостійної держави.
Подіям Української революції працівники Музею історії Кам`янського присвятили велику виставку, відкриття якої відбулось 27 жовтня.
«Сьогоднішня виставка – одна з тих, які ми запланували відкрити в рамках відзначення цієї історичної події. Це одна з перших спроб відобразити події 1917-1921 років на теренах Кам`янського і навколишніх сіл на основі музейних експонатів та архівних документів, які працівники музею виявили у наших фондах. Донедавна ці матеріали були засекречені, і нам доводиться збирати їх буквально по частинках із різних фондосховищ», – сказала директор музею Наталія Буланова.
Першими відвідувачами експозиції стали студенти Вищого професійного училища. Молодь та колектив музею із відкриттям виставки привітав секретар міської ради Олександр Залевський.
«Із подій Української революції черпали силу усі борці за незалежність України. Це історія, на якій ми повинні вчитися і якою маємо пишатися. Це епоха, яка дала нам своїх героїв. І головне – вона перекликається з нашим сьогоденням: Українська революція почалася з нападу більшовицької Росії на нашу державу. Зараз ми так само воюємо з Росією, і суверенність України так само залежить від перемоги в цій війні. Тому сьогодні ми повинні остаточно усвідомити для себе, хто ми є, і пишатися тим, що ми – українці, які живуть у своїй незалежній державі», – зазначив Олександр Залевський.
Виставка складається з багатьох історичних документів, фотографій та публіцистичних видань 1917-1921 років. Крім цього, тут представлені два надзвичайно цікавих експонати, які можна назвати знаковими для Української революції. Це, зокрема, кобза, на якій написаний рядок із Гімну України: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу». Інструмент був виготовлений у далекому 1918 році вчителем Кам`янської чоловічої гімназії. Гімназисти активно долучались до революційних подій і навіть видавали часописи, на сторінках яких публікували матеріали, присвячені українській культурі та літературі.
Ще один винятковий експонат – літографія з портретом Шевченка 1906 року, автором якої є далекий родич поета Фотій Красицький. Саме перед цим портретом складали присягу Україні представники Вільного козацтва. На думку експертів, літографія є унікальною як за своїм розміром, так і за виконанням.
Юних відвідувачів виставка вразила. Багато хто з них зазначив, що відкрив для себе нові факти цього періоду української історії.
Наталія Буланова повідомила, що виставка працюватиме до кінця листопада. За її словами, події Української революції мають велике історичне і суспільне значення, тому фахівці музею будуть створювати всі умови для того, щоб експозицію відвідала максимальна кількість людей.







