1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

опубліковано: 30 листопада 2018 оновлено: 30 листопада 2018

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я. Його головна мета – звернути увагу суспільства на цю проблему.

Проблема поширення ВІЛ-інфекції впродовж  30 років усе ще залишається актуальною для світової співдружності. Сьогодні масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу.

Станом на 30 листопада 2018 року у Кам’янському в кабінеті «Довіра» на диспансерному обліку перебуває 976 ВІЛ – позитивних, серед яких 360– хворих на СНІД, 26 –з поєднаною патологією ВІЛ + туберкульоз. Дорослих хворих, які отримують антиретровірусну терапію – 471. Дітей до 18 років на обліку – 42, з них 16 дітей  з підтвердженим діагнозом ВІЛ – інфекції. У трьох дітей діагностовано стадію СНІД. Антиретровірусну терапію отримує 15 дітей.

За 11 місяців 2018 року у місті зареєстровано 131 новий випадок ВІЛ-інфекції, у 72 випадках встановлено статевий шлях передачі, у 43 випадках – парентеральний, обумовлений споживанням наркотиків, вертикальний шлях – у 16 випадках.

Чи можна вберегти себе від СНІДу?

Фахівці міського центру здоров’я та медицини спорту зазначають, що на сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю у боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування. У зв`язку з цим, необхідно:

-приймати правильні щодо свого здоров`я рішення, намагатися протистояти таким факторам ризику, як потреба експериментувати, самостверджуватись під тиском з боку однолітків та наркодільців;

- уникати випадкових статевих контактів, бо чим більше сексуальних партнерів, тим вищим є ризик інфікування. Застосування презервативів значно знижує можливість інфікування партнера не тільки ВІЛ, але й збудниками венеричних захворювань, вірусних гепатитів. Купуючи презервативи, слід звертати увагу на строки їхньої реалізації та наявність спеціальної змазки, що засвідчує напис в анотації - проти інфекційних хвороб (infections diseases prevention) чи АНТИСНІД. Рекомендується вживати латексні презервативи;

- важливо знати, що вагітні ВІЛ-інфіковані жінки можуть запобігти народженню хворої на ВІЛ-інфекцію дитини, якщо вони якнайраніше звернуться в жіночу консультацію, для проведення профілактичного лікування.

Спеціалізована медична допомога ВІЛ – позитивним у Кам’янському надається у кабінеті «Довіра» «ЦПМСД №3» за адресою: вул. С. Слісаренка,3. Кожен мешканець має можливість пройти безкоштовне консультування та тестування на ВІЛ.