У Кам’янському відбувся міський семінар-практикум керівників шкільних євроклубів

опубліковано: 03 січня 2017 оновлено: 03 січня 2017

Напередодні новорічних свят на базі середньої загальноосвітньої школи №30 Кам’янського, яку очолює директор Ірина Кардашова, відбувся ІІІ міський семінар-практикум керівників шкільних євроклубів загальноосвітніх навчальних закладів «Формування креативної особистоcті засобами інформаційно-освітніх технологій на європейському просторі». Про це повідомили в департаменті з гуманітарних питань міської ради.

Такі заходи для вчителів, які займаються питаннями європейської інтеграції та є опікунами євроклубів, у місті проводяться щорічно, починаючи з 2014 року. Ініціатором семінарів виступає методист департаменту, координатор із міжнародних питань та євроінтеграції закладів освіти міста, керівник мережі євроклубів Лариса Долина. Кам’янське поки що залишається єдиним містом на рівні України, в якому цій категорії вчителів приділяється постійна увага, створюються умови для спілкування та обміну досвідом, корисною інформацією, методиками навчання і виховання молоді в дусі європейських цінностей.

Відкриваючи семінар, Лариса Долина представила почесних гостей: заступника директора департаменту з гуманітарних питань – начальника відділу освіти міської ради Оксану Живагу та амбасадора Дніпропетровської,  Донецької та Луганської областей міжнародної програми eTwinning Plus  Анастасію Ситник.

Директор школи Ірина Кардашова презентувала діяльність навчального закладу, ознайомила присутніх із досягненнями школи і тенденціями її розвитку на шляху до європейського майбутнього. У методично-теоретичному блоці семінару керівник шкільного євроклубу «Victory» Тетяна Кондрашова представила практичну реалізацію проектно-орієнтованого навчання в школі та участь євроклубівців у різних освітніх проектах.

Керівник мережі євроклубів Лариса Долина зупинилася на історії виникнення програми  eTwinning Plus в Європі та Україні, звернула увагу на її переваги, напрями, що позитивно впливають на імідж школи, розширюють сферу освітніх можливостей для учнів та вчителів, підвищують мотивацію до навчання та ступінь відкритості до Європи. Анастасія Ситник поділилася досвідом заохочення вчителів і учнів до запровадження програми eTwinning Plus.

У рамках практичного блоку відбулося знайомство з Інтернет-програмою Kizoa, за допомогою якої учасники семінару мали змогу створити яскраві фільми-презентації про країни та міста Європи.

Наступними етапами семінару були представлення виставки «Євроклуб «Victory»: минуле та сьогодення» і воркшоп, на якому учасникам запропонували створити проекти «Країнами Європи за 20 хвилин» та презентувати їх. У ході підготовки проектів керівники євроклубів показали всю свою креативність. Незабутні враження справив інтелектуальний батл «Європа багатолика», в якому взяли участь команди євроклубу «Victory» школи №30 та керівників шкільних євроклубів «Unity».

По завершенні семінару гості та керівники шкільних євроклубів дали високу оцінку роботі щодо його проведення. Заступник директора департаменту з гуманітарних питань Оксана Живага зазначила, що департамент і надалі буде підтримувати вчителів, опікунів євроклубів у їх подальшій роботі з впровадження курсу України на інтеграцію в європейську спільноту.