У Кам`янському підвели підсумки виконання пілотних проектів зі зниження ризику локального підтоплення

опубліковано: 03 серпня 2017 оновлено: 03 серпня 2017

3 серпня у приміщенні міської ради відбулась розширена нарада-презентація  щодо підведення підсумків виконання пілотних проектів із реконструкції та відновлення роботи зливових систем міста, спрямованих на зниження ризику локального підтоплення.

На заході були присутні секретар міської ради Олександр Залевський, керівники виконавчих органів міської ради, активісти громадської організації «Голос природи», мешканці міста.

Як повідомила начальник управління екології та природних ресурсів міської ради Тетяна Плєшакова, протягом 2016 року посадовці міськради спільно з членами громадської екологічної організації «Голос природи» провели низку нарад та зустрічей з питань оцінки вразливості Кам`янського до глобальних змін клімату.

За підсумками проведеної роботи фахівці «Голосу природи» розробили локальні проекти зі зниження ризику підтоплення, які здобули перемогу на конкурсі практичних проектів з адаптації міст до зміни клімату та були реалізовані за міжнародні кошти.

Проблема місцевих повеней була вирішена на чотирьох локаціях за адресами: проспект Дружби Народів, 53а, вулиця Бурхана, 21, вулиці Булавіна та Маршова, вулиця Нікопольська, 40. Загальні витрати склали                 478 тисяч 615 гривень. На цих територіях провели реконструкцію та очищення каналізаційних зливів. Тож тепер їх не підтоплює під час сезону дощів та у весняний період танення снігу.

«Ми також придбали спеціальний апарат високого тиску для очищення каналізаційних зливів для дощової і талої води. Цей апарат ми передали у користування компанії «Акватех», яка регулярно обслуговує ці локації», –розповів виконавчий директор громадської екологічної організації «Голос природи» Євген Колішевський.

Керівник організації також подякував міському голові Андрію Білоусову за підтримку громадської ініціативи та допомогу у вирішенні екологічних проблем міста.

На думку експертів, роботу в цьому напрямі треба проводити й надалі. Зокрема, важливо роз’яснювати мешканцям міста правила і особливості утримання зливових систем, систематично та якісно проводити очистку і ремонт цих систем, створити зливові системи там, де вони відсутні.

Наприкінці засідання з доповіддю виступила координатор проекту з адаптації до зміни клімату Національного екологічного центру України Надія Артем’єва. Вона розповіла про досвід реалізації подібних пілотних проектів в інших населених пунктах України.