Кам’янчани взяли участь у Вікімарафоні до дня української Вікіпедії

опубліковано: 31 січня 2017 оновлено: 31 січня 2017

30 січня українська Вікіпедія святкувала 13-річчя від часу створення першої статті. З цієї нагоди «Вікімедіа Україна» оголосила марафон із написання нових статей до української Вікіпедії, який тривав 2830 січня. Про це повідомили в департаменті з гуманітарних питань міської ради.

До Вікімарафону долучились багато обласних центрів і великих міст: Київ, Одеса, Львів, Житомир, Хмельницький, Вінниця, Херсон тощо. Загалом – 35 міст України. Окрім цього, з 19 січня по 4 лютого на Вікіпедії проходить «Тематичний Тиждень Дніпропетровщини – 2017», під час якого до написання пропонуються актуальні статті, пов’язані з Дніпропетровською областю.

У Кам’янському організаторами проведення Вікімарафону були психолог середньої школи №25, сертифікований тренер з Wikimedia Інна Нікітіна та вчитель інформатики цього ж навчального закладу Марина Шульга. Дводенний марафон відбувся 29 січня в приміщенні Центральної міської бібліотеки імені Т.Г.Шевченка та 30 січня в кабінеті інформатики школи №25.

До участі запрошувалися всі без винятку: необхідно було лише написати нову статтю на будь-яку тему. Новачки мали змогу знайти на сторінці Вікімарафону пояснення ключових засад енциклопедії та скористатися «Майстром написання статей». Статті мають відповідати критеріям значимості, бути нейтрально написаними на підставі авторитетних джерел та супроводжуватись посиланнями на них, не порушувати авторського права.

Учасниками заходу стали учні та вчителі шкіл №25, №44, №30, академічного ліцею №15, навчально-виховного комплексу №3. Писали статті на літературну тематику, про міський театр та його діячів, про видатних людей Кам’янського та багато іншого. Усі учасники акції отримали пам’ятні сувеніри від організаторів.

Загалом за три дні марафону було створено 1349 статтей, з яких майже 50 – завдяки зусиллям «марафонців-вікіредакторів» із Кам’янського.

На сьогодні в українській Вікіпедії налічується понад 670 тисяч статей. За цим показником вона перебуває на 16-му місці серед усіх мовних розділів, на 11-му місці серед європейських вікіпедій та на 3-му місці серед вікіпедій слов’янськими мовами.