У музеї історії Кам’янського представлять виставку, присвячену відомим містянам

опубліковано: 03 жовтня 2018 оновлено: 03 жовтня 2018

«Історія Кам’янського в особах» – нова виставка у музеї історії міста,  присвячена відомим кам’янчанам, які своєю діяльністю у різних сферах зробили вагомий  внесок у розвиток міста та уславили його в Україні й за її межами.

На виставці представлені комплекси 26 осіб, що вже ввійшли в історію. Фотографії та документи, особисті речі і предмети побуту, літературний та науковий доробки, твори мистецтва розкривають їх життя та діяльність. Серед них – організатор колонізації нашого краю запорізькими козаками, кошовий отаман Петро Калнишевський, директор-розпорядник Дніпровського заводу Ігнатій Ясюкович, директор металургійного заводу, розстріляний як «ворог народу» Йосип Манаєнков, керівник реконструкції заводу в роки першої п`ятирічки, згодом академік Іван Бардін. Представлені матеріали керівників підприємств радянського періоду, дослідників та винохідців Георгія Орєшкіна, Василя Святухіна, Михайла Аношкіна, лікарів П. Колесника і О. Кублицького. Висвітлено внесок у розвиток освіти та науки освітян Анни Мороз, Йосипа Штокала, Володимира Логінова, Анатолія Огурцова, Леоніда Білоусова. Представлено твори письменників та поетів Олексія Коваленка,  Федора Ісаєва, Володимира Сіренка, ескіз Олекси Сокола, картини Василя Овчиннікова та Володимира Жугана.

Документи висвітлюють трагічні долі першого директора музею Івана Гаврилова, одного з перших Героїв Радянського Союзу періоду німецько-радянської війни Івана Шепетова. Про церковне відродження в місті розповідають матеріали настоятеля православного Свято-Миколаївського собору Олександра Свідуновича. Представлені також фото та документи державних і громадських діячів, зокрема, Миколи Ктітарєва та Олега Ясенчука.

Експозицію доповнюють інтер’єри: української хати кінця ХІХ ст., кабінету директора заводу та квартири службовця кінця ХІХ – початку ХХ ст., а також робочого кабінету письменника та майстерні художника.