У Дніпродзержинську розглянули підсумки виконання міської Програми виходу з екологічної кризи

опубліковано: 31 травня 2016 оновлено: 31 травня 2016

На черговому засіданні виконком міської ради розглянув підсумки виконання Програми виходу з екологічної кризи Дніпродзержинська на 2011–2015 роки.

За узагальненими даними, у 2015 році в атмосферне повітря від стаціонарних джерел надійшло близько 101 тис. тонн забруднюючих речовин. У порівнянні з обсягами викидів, що надходили у 2011 році (125 тис. тонн), цей показник зменшився на 19%. За п’ять років забруднення атмосферного повітря середні концентрації збільшувались по пилу, оксиду вуглецю, оксиду азоту, сірководню, фенолу, формальдегіду, кадмію, залізу, марганцю, міді та нікелю. Зменшувались – по аміаку, свинцю та хрому. По діоксиду сірки та діоксиду азоту – залишилися без змін.

У поверхневі водні об’єкти у 2015 році було скинуто 111,9 млн. м3 стічних вод, що на 42,9 млн. м3 менше у порівнянні з аналогічним показником 2011 року. У 2015 році скид забруднених речовин у поверхневі водні об’єкти становив 19,4 тис. тонн, що на 17% менше у порівнянні з аналогічним показником 2011 року (23,6 тис. тонн).

Із загального обсягу коштів, спрямованих на реалізацію програми, кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища становили близько 35 млн.грн., обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – 1,8 млн.грн. Фінансування заходів з Держбюджету за звітний період не здійснювалось.

За рахунок цих коштів протягом п’яти років було придбано 11 сміттєвозів, 18 всмоктуючих подрібнювачів, 2 трактори, навантажувач «Борекс», 3 дорожні комбіновані машини та прибиральна машина. Збільшено кількість контейнерного господарства, ліквідовано біля 200 стихійних сміттєзвалищ, розроблено Схему санітарної очистки міста. В частині озеленення було висаджено 65,2 тисячі квітів, 1110 дерев, 4785 кущів, укладено газони та здійснено заходи із догляду за зеленими насадженнями.

Розпочато створення системи комплексного екологічного моніторингу, яка надасть можливість здійснювати вимірювання в автоматичному безперервному режимі хімічних речовин (оксид вуглецю, двоокис азоту, двоокис сірки), вміст яких в атмосферному повітрі визначає його якісний стан, та проводити вимірювання гамма-випромінювання.

Проведено заходи із захисту населення від факторів радіаційного забруднення довкілля в зоні впливу хвостосховища по вулиці Лазо.

За період дії Програми промисловими підприємствами міста за рахунок власних коштів здійснювалась реконструкція, будівництво, переобладнання виробничих потужностей для скорочення техногенного впливу на довкілля. Загалом стан виконання заходів Програми виходу з екологічної кризи міста Дніпродзержинськ на 2011-2015 роки основними промисловими підприємствами можна оцінити на рівні 83% (заплановано 41 захід, виконано 34). Недостатній обсяг виконання запланованих Програмою заходів в першу чергу пояснюється економічною кризою в Україні та втратою ринків збуту власної продукції на загальну суму 473,7 млн.грн.

Незважаючи на те, що внаслідок реалізації заходів Програми вдалося досягти певних позитивних зрушень в екологічній сфері, рівень техногенного навантаження на довкілля в місті залишається значним. Для зміцнення позитивних результатів та подальшого розвитку тенденції щодо поліпшення стану довкілля, продовження вирішення актуальних питань у цій галузі розроблено Екологічну програму Дніпродзержинська на наступні п’ять років, затверджену рішенням міської ради у січні 2015 року.