Як не отруїтися грибами: поради фахівців

опубліковано: 31 липня 2017 оновлено: 31 липня 2017

Станом на 27 липня у Кам`янському зареєстровано один випадок отруєння дикорослими грибами, внаслідок якого постраждала одна людина. Про це повідомили в міському Центрі здоров’я та медицини спорту.

Щоб не отруїтися дикорослими грибами, рекомендується відмовитися від їх вживання взагалі, а споживати штучно вирощені гриби, купуючи їх у магазинах.

Аби уникнути отруєння грибами, фахівці Центру здоров`я та медицини спорту радять дотримуватися нескладних правил:

Не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Якщо ви все ж вирушили до лісу збирати гриби, обов'язково врахуйте таке:

● не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте, особливо остерігайтеся пластинчатих грибів;

● не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас, на забруднених територіях;

● гриби – важка їжа, тому не давайте грибних страв малолітнім дітям, вагітним і годуючим грудьми;

● ніколи не застосовуйте «домашніх» методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини та срібної ложки – вони помилкові. Срібло темніє від взаємодії з амінокислотами, які є і в їстівних, і в отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, який часто міститься в грибах.

Щоб бути спокійним за себе і свою родину, краще споживати печериці та гливи, вирощені у теплицях.

Якщо після вживання грибів ви відчули себе погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі), негайно викликайте «швидку допомогу». До приїзду лікаря промийте шлунок 1-2 літрами розчину марганцівки або сольового розчину.