У бібліотеці Кам’янського пройшла година відвертої розмови
У Центральній міській бібліотеці імені Т.Г.Шевченка для студентської молоді Кам’янського провели годину відвертої розмови «Літописець історії України», присвячену 150-річчю з дня народження Михайла Грушевського.
«Вас цікавить наше минуле? Ви хотіли б відчути зв'язок зі своїм далеким предком? Подати йому руку через простір і час? Ви прагнете стати перед вічністю, що прозирає до вас з мовчазної безодні неба? Якщо так – читайте книги Михайла Грушевського», – такими словами почала бесіду завідувач читального залу Людмила Руденко.
Бібліотекар розповіла, що Михайло Грушевський – не тільки перший Президент Української Республіки, видатний історик, дослідник української літератури, а й письменник, перекладач, етнограф, публіцист. До цього вагомого переліку титулів великого українця слід додати не менш вагомі – керівник наукового товариства імені Тараса Шевченка у Львові, Українського наукового товариства у Києві та «Літературно-наукового вісника», газет, журналів, один із фундаторів Української Академії наук, академік. Діяльність Михайла Грушевського здобула не лише загальнонаціональне, а й міжнародне визнання.
Прожив Михайло Грушевський 34 роки в XIX і 34 роки у XX ст. Він народився 29 вересня 1866 року в місті Холм (тепер Польща), а помер 25 листопада 1934 року у Кисловодську. Похований у Києві на Байковому кладовищі.
Фундаментальною працею Михайла Грушевського є його десятитомна «Історія України-Руси», в якій учений виводить початки Української держави з часів, що передували Київській Русі.
Епохальним явищем стала також незавершена праця «Історія української літератури», в якій автор, за словами професора Дмитра Чижевського, – «вчений європейський – обізнаний з європейською літературою, що для дослідження на полі української літератури та фольклору є необхідною передумовою».
Белетристика – це лише одна гілка могутнього древа таланту Михайла Грушевського. Але, як влучно відзначив еміграційний літературознавець Богдан Романенчук, Грушевський «якщо й був у літературі гостем, то тільки аж ніяк не випадковим, а рідкісним».
Потім учасники зустрічі переглянули фільм про Михайла Грушевського режисера Олени Єршової та ознайомилися з книжковою виставкою «Літописець історії України».