У Кам’янському обговорили питання сімейної та гендерної політики
Днями у Кам’янському відбулось засідання координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Мета заходу – привернення уваги до питання посилення державної політики у сфері попередження домашньому насильству, протидії торгівлі людьми, запобігання цим явищам, а також надання допомоги та захисту постраждалим особам.
Начальник управління соціальної політики міської ради, заступник голови координаційної ради Олена Посилаєва відкрила засідання та доповіла про організацію роботи координаційної ради у 2018 році та внесення змін до програми розвитку сімейної і ґендерної політики у Кам’янському на 2012-2021 роки.
Головний спеціаліст відділу з питань сім’ї та оздоровлення дітей управління соціальної політики міської ради Олена Ткаченко та начальник сектору превенції Кам’янського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області Роман Лісний поінформували присутніх про ключові положення нового законодавства України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статті.
За повідомленнями Кам’янського відділу поліції, які надійшли до управління соціальної політики міськради, за минулий рік по місту було зареєстровано понад 713 заяв, повідомлень, пов’язаних з насильством у сім’ї, в тому числі стосовно 640 жінок, 67 чоловіків та 6 дітей. Для запобігання та протидії домашньому насильству у Кам’янському проведена низка заходів. Зокрема, протягом першого кварталу 2018 року інформаційна робота проводилась із учнівською та студентською молоддю на базі Кам’янського вищого професійного училища, комерційного технікуму Дніпровського державного технічного університету, міського коледжу фізичного виховання. Крім того, для привернення уваги до проблеми домашнього насильства і торгівлі людьми серед містян були поширені інформаційні матеріали у кількості 230 примірників та продемонстровані відеоролики соціальної реклами «Небезпеку видно не одразу», «Політики проти насильства», «Життя на продаж», «Зупинимо дитяче жебракування разом».
Про ситуацію у сфері сімейної та гендерної політики, а також заходи щодо протидії торгівлі людьми у Дніпропетровській області розповів завідувач сектору у справах сімейної та ґендерної політики управління забезпечення соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації Владислав Рахманов. Голова правління громадської організації «Промінь Дніпро» Олена Моргун повідомила про взаємодію суб’єктів, які забезпечують надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми особам та продемонструвала статистику зростання кількості постраждалих та високу уразливість населення, яка є актуальною проблемою для України.
Робота координаційної ради спрямована на вирішення та координацію дій з питань сімейної, гендерної та демографічної політики, соціального захисту сімей, жінок та дітей, запобігання домашньому насильству та торгівлі людьми.
