У Музеї історії Кам’янського ветерани АТО презентували книги своїх спогадів
У Кам’янському в Музеї історії міста за підтримки Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбулась творча зустріч з читачами ветеранів АТО – авторів літературних спогадів про свій бойовий шлях. Свої книги кам’янчанам презентували Влад Якушев, Олексій Петров, Олександр Терещенко і Олег Болдирев, більше відомий користувачам соціальних мереж під псевдо Мартін Брест.
У зустрічі, що проходила в невимушеній дружній атмосфері. взяли участь представники департаменту з гуманітарних питань міської ради, шкільних та позашкільних навчальних закладів міста, активісти громадських і волонтерських організацій, пересічні містяни. Усі бажаючи мали можливість поспілкуватись з авторами, придбати презентовані ними книги з автографами.
Відкрив захід радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Юрій Богданов. Він розповів про державну підтримку ветеранського руху, одним із напрямків якої є проект видання спогадів вчорашніх воїнів. Кожен з авторів розповів про свій бойовий шлях, про фронтових побратимів, незабутні воєнні епізоди – як сумні, так і позначені неповторним солдатським гумором, що є кращим засобом пережити жахіття війни.
Так Влад Якушев презентував книгу «Карателі», що вже самою назвою висміює похмурі фантазії кремлівсько-сепаратистських пропагандистів. Насправді вона – про мужність та людяність, про звичайних людей, котрі стали до зброї, аби захистити свої сім’ї, свій дім.
Олексій Петров представив читачам автобіографічну книгу «Кофе с привкусом пепла» – своєрідну хроніку реальних подій, невигаданих персонажів. Олексій Терещенко презентував документальну повість «Життя після 16:30». У назві зафіксовано час тяжкого поранення, отриманого автором під час оборони славнозвісного Донецького аеропорту – час, що розділив його подальше життя на -до і -після.
Ведучий заходу Мартін Брест (Олег Болдирев), досить відомий блогер і публіцист, представив вже другу свою книгу «Пехота-2: Збройники». Він заявив, що планує продовжити працювати на ниві мемуаристики, вважаючи це своїм обов’язком перед пам’яттю бойових товаришів, котрі віддали життя, захищаючи рідну землю від загарбників.
Директор музею, кандидат історичних наук Наталія Буланова щиро подякувала усім авторам і учасникам зустрічі за небайдужість і патріотизм, відзначила важливість долучення максимально широкого кола ветеранів війни на Сході до написання і видання спогадів.
«Це не тільки дієвий засіб патріотичного виховання молоді. Мемуари безпосередніх учасників бойових дій про особисто пережиті ними події – цінне джерело з історії новітньої україно-російської війни, значення якого для сучасників, і особливо – для майбутніх поколінь істориків, неможливо переоцінити», – наголосила Наталія Буланова.


