У Кам’янському впроваджується медична реформа

опубліковано: 05 березня 2019 оновлено: 05 березня 2019

Центри первинної медико-санітарної допомоги Кам’янського перейшли на нову систему фінансування, знизивши навантаження на міський бюджет. Про переваги нової моделі розповіли в управлінні охорони здоров’я міської ради.

На даний час у місті функціонують три центри первинної медико-санітарної допомоги, які обслуговують понад 240 тисяч жителів.

Відповідно до вимог медичної реформи і завдяки наполегливій співпраці керівництва міста з головними лікарями у липні 2018 року всі центри були реорганізовані у комунальні некомерційні підприємства. Уже в серпні заклади уклали договори з Національною службою здоров’я України і переоформили ліцензії на медичну практику, що було головною умовою роботи з НСЗУ. У жовтні центри отримали перші виплати від НСЗУ через механізм прямого фінансування.

За підтримки міського голови Андрія Білоусова для медзакладів була закуплена комп’ютерна техніка на суму понад 800 тисяч гривень. Сучасне обладнання дозволило комп’ютеризувати робочі місця всіх лікарів, що надають первинну медичну допомогу, а також реєстратури центрів.

Крім цього, торік у грудні міська рада підписала меморандум про співпрацю з ТОВ «Хелсі ЮА». І вже в лютому поточного року відбувся офіційний запуск інформаційно-телекомунікаційної системи «Хелсі» в центрах первинної медико-санітарної допомоги міста. За короткий час було виконано значний обсяг робіт: запроваджено систему; створено електронний розклад для кожного лікаря; всі фахівці, які беруть участь у наданні первинної медичної допомоги, пройшли навчання.

Використання інформаційної системи «Хелсі» дозволить підвищити якість надання медичної допомоги та впровадити сучасні медичні послуги для жителів міста.

Зміна системи фінансування в 2018 році дозволила центрам отримати від НСЗУ більше коштів. Зокрема, за IV квартал 2018 року центри отримали 24010,5 тис. гривень фінансування, що на 7558,7 тис. гривень, або на 45% більше, ніж було б за медичною субвенцією.

Фінансування центрів первинної допомоги безпосередньо залежить від кількості підписаних декларацій. За рахунок місцевого бюджету триває фінансування амбулаторно-поліклінічної служби вторинного рівня та інших статей витрат, передбачених чинним законодавством.

Кошти, отримані від НСЗУ, центри використовують для надання первинної допомоги в повному обсязі, відповідно до гарантованого пакету. Також кошти можна направляти на розвиток закладу, навчання працівників, оновлення обладнання тощо за статтями витрат, затвердженими у фінансовому плані.