У бібліотеці Кам’янського закликали весну
Днями працівники Кам’янської бібліотеки-філії №6 спільно з учителем загальноосвітньої школи №35 Людмилою Парамоновою провели свято весни для дітей.
Протягом віків сформувався весняний обряд – закликання весни піснями, хороводами, іграми. В обрядодії зустрічі птахів беруть участь дівчата і хлопці. Випікається весняне печиво у вигляді пташок – «жайворонків», голубків, які роздають дітям. Обравши з-поміж себе найсимпатичнішу дівчину, прикрашають її стрічками й віночком.
Весна – час пробудження природи. До наших днів збереглися такі ігри, як «Довга лоза», «Котик і мишка», «Подоляночка», які супроводжувалися піснями.
Період від Стрітення до Благовіщення вважався межею зимоборства. Остаточний прихід весни припадав на Благовіщення і закінчувався літнім сонцестоянням – на Купала. Відоме таке прислів’я – «До Благовіщення кам’яна весна».
За народними віруваннями, на Благовіщення Бог «благословляє всі рослини», а тому вважалося великим гріхом виконувати будь-яку важливу роботу. Цього дня закінчується період, коли не можна було рушити землі – «ні копати, ні кілля забивати, бо вона відпочиває і їй болітиме». Українські селяни й дотепер дотримуються давнього звичаю – до Благовіщення не тільки не копають городів, але й не зводять тинів, – про ці традиції розповіла дітям бібліотекар Олена Лебедєва.