У Кам`янському презентували концепцію Державної програми з вирішення екологічних проблем майданчика колишнього ПХЗ

опубліковано: 05 квітня 2017 оновлено: 05 квітня 2017

5 квітня в конференц-залі державного підприємства «Бар'єр» відбулася розширена робоча нарада, в якій взяли участь Кам'янський міський голова Андрій Білоусов, заступник директора Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості Світлана Кульчицька, представники Дніпропетровської облдержадміністрації, профільні фахівці, експерти і науковці.

Предметом обговорення стала презентована концепція Державної цільової програми з приведення у безпечний стан уранових об'єктів промислового майданчика колишнього виробничого об'єднання «Придніпровський хімічний завод». Розрахована вона на 2018-2020 роки та передбачає цілий комплекс заходів для найбільш оптимального вирішення проблем, включаючи реалізацію проектів міжнародної фінансової і технічної допомоги.

Відкриваючи нараду, міський голова Андрій Білоусов зазначив, що концепція, розглянута сьогодні, – дуже важлива для громади міста.

«У нашого міста є величезний промисловий потенціал, що несе велике екологічне навантаження на довкілля. А та спадщина, яку ми маємо від Придніпровського хімічного заводу, додатково впливає на загальний екологічний стан міста. Реалізація даної програми дасть можливість забезпечити радіаційну безпеку мешканцям, і міська влада готова всіляко брати участь у цьому процесі, надаючи всю необхідну допомогу і підтримку», – сказав міський голова.

Державна програма є продовженням діючих програм, але має базові відмінності. Концепція орієнтована на системну допомогу, яку вперше вирішив надати Україні Європейський Союз, координацію дій, перепрофілювання діяльності підприємств, які знаходяться на майданчику, а також економічне відродження регіону.

Далі учасники зустрічі заслухали ґрунтовну доповідь завідувача відділу радіаційного моніторингу Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту Олега Войцеховича. Експерт наголосив, що ЄС вже практично виділив для даних цілей 3,5 мільйона євро, і зараз почався відкритий тендерний процес під виконання першочергових робіт. І в тому разі, якщо перший етап буде успішно реалізований, є перспектива отримання ще 5 мільйонів євро.

У ході дискусії особливу увагу приділялось ефективності заходів, правильній організації робіт та забезпеченню радіаційної безпеки на майданчику.