Кам’янчанам розкажуть, як подолати депресію

опубліковано: 05 квітня 2017 оновлено: 05 квітня 2017

6 квітня о 10 годині у Кам’янському центрі підготовки і перепідготовки робітничих кадрів (вулиця Медична, 2) відбудеться профілактична акція «Як подолати депресію» з нагоди Всесвітнього дня здоров’я.

Мета акції – пропаганда здорового способу життя, підвищення інформованості населення про серйозні наслідки депресії. У заході візьмуть участь спеціалісти Міського медичного центру здоров'я та медицини спорту, лікарі Кам'янської міської лікарні №1, фахівці департаменту з гуманітарних питань міської ради.

Лікарі наголошують, що депресія належить до найбільш поширених психічних та поведінкових розладів. Нею страждають близько 10-15% населення у всьому світі. Основні фактори, що впливають на цей процес, – соціальна дезадаптація при швидких змінах умов сучасного життя, інформаційні перевантаження, географічна мобільність, структурні зміни у сім’ях, стреси, які стали складовою частиною життя сучасної людини.

Симптомами депресії є знижений настрій, роздратованість, почуття провини або безпомічності, неспокою, неможливість концентрувати увагу або приймати рішення, втрата інтересу до свого зовнішнього вигляду, улюблених занять, порушення сну, безсоння, постійне відчуття втоми, уповільнене мислення, нав’язливі думки, рухова загальмованість, головний біль або біль у спині тощо. Ці симптоми розвиваються протягом декількох тижнів або місяців і не проходять.

Депресія часто протікає під маскою соматичних розладів та при серцево-судинних, хронічних респіраторних, ендокринних та інших захворюваннях. У тяжких випадках депресія може призвести до самогубства.

Дуже важливо навчитись знаходити вихід із будь-яких психотравмуючих ситуацій, дивитись на проблему з іншої, позитивної сторони. Чим більше у людини різноманітних інтересів, тим менше у неї шансів захворіти.

Необхідно підвищувати свою самооцінку: думати про себе позитивно, з повагою, відзначати свої достоїнства і якості, ставити їх над недоліками. Потрібно навчитися радіти тому, що маєш, відзначати будь-які дрібниці.

Прийшовши додому, залишайте всі проблеми на роботі та давайте можливість своєму тілу відпочити. Постійне зациклення на проблемах тільки посилить поганий настрій і викличе негативні емоції.

Діти та підлітки більше за інших схильні до розвитку психічних захворювань. Тому для профілактики у них депресії використовуються консультації з психологами, на яких можуть бути присутні батьки та близькі люди. Дуже важливо дати дитині зрозуміти, що її люблять та цінують, і що вона завжди може знайти підтримку в разі будь-якої проблеми.

Правильне харчування відіграє важливу роль у запобіганні депресивним станам. Повноцінний і збалансований раціон – це запорука здорового організму і психічного здоров'я.

Також фахівці радять відмовитись від шкідливих звичок, які лише дратують та погано впливають на організм у цілому.

Всесвітній день здоров'я відзначається щорічно 7 квітня, починаючи з 1950 року. Цього дня в 1948 році набув чинності Статут Всесвітньої організації здоров'я.

Відповідно до наказу департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації, у Дніпропетровській області проводиться тижневик з нагоди Всесвітнього дня здоров’я.