Школярам Кам’янського розповіли про Михайла Грушевського
Історична година «Апостол української ідеї» до 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського пройшла в юнацькому відділі Центральної бібліотеки Кам’янського для учнів середньої школи № 31.
Завідуюча відділом Валентина Суха розповіла учням про видатного історика, державного та громадського діяча. Михайло Грушевський жив і творив українську державність, писав її історію, перебуваючи у самій гущі життя, серед людей і для людей. Він був особистістю, яка мала не лише високі ідейні переконання, а й звичайні людські риси характеру, емоції й пристрасті, честолюбні амбіції, симпатії й антипатії, душевні потрясіння, певні слабкості й болючі помилки. А ще він був людиною своєї епохи – часів гострих соціальних суперечностей і жорстокого національного гніту з боку імперської влади стосовно українського народу, еліти та його особисто як одного з найпомітніших її представників. «Ми всі повинні пам'ятати: саме йому, Михайлу Сергійовичу Грушевському, маємо завдячувати тим, що після майже 300-літнього національного поневолення і нищення він проголосив Україну незалежною самостійною державою, що й було зафіксовано IV Універсалом», – зазначила Валентина Суха.
Вчитель історії навчально-виховного комплексу «Гармонія» Ігор Черниш наголосив, що Михайло Грушевський – це вчений світового рівня, творча спадщина якого вражає своїм тематичним діапазоном, енциклопедичністю, універсальністю. Його перу належать близько двох тисяч праць з історії, соціології, літератури, етнографії, фольклору. Ще й досі повною мірою не досліджено його публіцистику, епістолярний доробок. Та насамперед він увійшов у вітчизняну історію як її великий літописець, автор фундаментальної «Історії України-Руси», справедливо названої метрикою нашого народу. Створена ним цілісна концепція українського історичного процесу увібрала в себе кращі здобутки сучасної йому української науки, була осяяна високою свідомістю і тому стала стрижневою ідеєю українського відродження. Очоливши Центральну Раду, він був глибоко переконаний, що нова українська державність має базуватися на принципах демократії та закону.
Своєю працею Грушевський закладав міцні підвалини української державності. Пам’ять про нього вічна, наукові праці – невичерпне джерело мудрості.