Культурний простір Кам’янського – новий формат

опубліковано: 05 листопада 2019 оновлено: 05 листопада 2019

9 листопада відзначається Всеукраїнський День працівників культури та майстрів народного мистецтва. Кам’янське багате талановитими, обдарованими, всебічно розвиненими особистостями. У місті плідно працюють члени національних спілок художників та письменників України, Заслужений працівник культури України Леоніда Градосельська, Заслужені діячі мистецтв України Маргарита Кудіна, Сергій Чулков, Олександр Варун.

На сьогодні культурна галузь Кам’янського активно працює над залученням до спільної роботи громади, влади, бізнесу. Така співпраця дозволяє розробляти та втілювати нові проекти, програми та дає можливість закладам культури  по-новому трансформуватися у громаді відповідно до вимог часу.

Особливі слова подяки – Кам’янському міському голові Андрію Білоусову, який за непростих умов, шляхом консолідації зусиль усіх рівнів забезпечує реалізацію державної культурної політики, що сприяє збагаченню духовного потенціалу мешканців нашого міста.

Завдяки справжнім подвижникам своєї справи, культура нашого міста, як галузь, попри всі труднощі та негаразди, розвивається, збагачується новими іменами, цікавими формами роботи.

Вагомий внесок у відродження національної культури вносять численні аматорські об’єднання, зберігають і передають від покоління до покоління історичну пам’ять народу працівники клубів, музеїв, бібліотек. Справжнім багатством, обличчям нашої духовності є театр.

На сьогодні мережа закладів культури міста залишається стабільною, її діяльність забезпечують 35 закладів культури різного рівня підпорядкування, роботу яких координує відділ культури департаменту з гуманітарних питань міської ради (керівник – Наталія Ілларіошина). Усі заклади культури успішно співпрацюють між собою, з творчими спілками, громадськими організаціями, що дає можливість громаді міста отримувати якісний культурний продукт.

Нині заклади культури міста перетворюються на осередки громадської активності та використовуються громадою на користь самої громади. Такі осередки активно працюють на базі бібліотек централізованої бібліотечної системи міста (керівник – Лариса Денисюк), здійснюючи правову освіту громадян, розвиваючи роботу культурних, інтелектуальних і дозвільних клубів.

На базі кіноконцертного залу «Мир» (керівник – Жанетта Сокуренко) відкрито культурно-молодіжний центр «Мир HUB», який став осередком спілкування для творчої молоді та аматорів художньої та народної творчості.

Актори академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки (керівник – Маргарита Кудіна) також вишукують нові форми роботи. Серед мешканців нашого міста стали популярними програми, які виходять за межі театральної сцени і проводяться просто неба, збираючи велику кількість мешканців різних вікових категорій.

Музей історії Кам’янського (керівник – Наталія Буланова) активно співпрацює з громадськими організаціями, творчими спілками, що сприяє проведенню на високому рівні різноманітних культурологічних заходів: виставок із фондів, зустрічей з видатними особистостями краю, вечорів пам’яті, презентацій нових видань.

На базі Центрального парку культури та відпочинку (керівник –Анна Самохвалова) працює виставкова зала – перспективний експозиційний майданчик як для художників-початківців, так і для визнаних метрів. Постійне й активне творче життя збирає в його стінах кам’янчан. Запам’яталися відвідувачам виставка картин традиційного реалізму Віктора Самовара, виставка незвичайних історичних фото «Дух минулої епохи», архітектурно-художня виставка «Невтілені проекти», вернісаж місцевих майстрів художнього та прикладного жанрів.

Особливість галузі культури Кам’янського – відсутність клубних закладів бюджетної сфери. Вони є у місті, але підпорядковані промисловим підприємствам. Незважаючи на це, завдяки злагодженій роботі відділу культури департаменту з гуманітарних питань міської ради з керівниками цих закладів та порозуміння керівників Дніпровського металургійного комбінату Олександра Подкоритова, ДніпроАзоту Сергія Сідорова, Южкоксу Олександра Гайдаєнко ми маємо можливість бачити творчі колективи палаців культури та клубів на загальноміських заходах, культурно-мистецьких акціях, фестивалях.

Слід відзначити яскраві події, які проводились у рамках «Культурної програми міського голови» у 2019 році. Музей історії міста здійснив «прорив року» своїм художньо-документальним проектом «Battle of memories: міфи та реалії радянської доби», презентований у Києві, який експонуватиметься у музеях України.

Для академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки кращим культурно-мистецьким проектом був фестиваль «Класика сьогодні» в рамках якого було підписано меморандум про співпрацю із театральними колективами Грузії.

Кіноконцертним залом «Мир» для мешканців міста було відкрито кінозал нового формату для показу цифрового кіно.

Сучасне життя диктує новий підхід до розвитку культурного простору. Використовуючи культурні ресурси, враховуючи людський потенціал, використовуючи сучасні механізми та кращий досвід представники культури міста готові творчо та креативно працювати на імідж Кам’янського та розбудову громади.