Як зміцнити імунітет і захистити організм від вірусів: поради лікарів

опубліковано: 05 листопада 2020 оновлено: 05 листопада 2020

Щороку серед населення міста в осінньо-зимовий період року спостерігається зростання захворювань гострими респіраторно-вірусними інфекціями. Враховуючи епідемію коронавірусу COVID-19, у цьому році профілактика захворювань на ГРВІ набула особливої актуальності так як інфікування відразу кількома інфекціями значно підвищує ризик розвитку ускладнень.

У період епідемії у багатьох людей виникає питання як укріпити імунітет, щоб не захворіти. Та й у випадку захворювання у осіб з міцним імунітетом хвороба протікає легше, і ризик ускладнень значно нижчий.

Що необхідно робити для зміцнення імунітету?

- лікувати хронічні захворювання(хронічні вогнища інфекції у носоглотці, захворювання бронхо-легеневої системи, хвороби серця, цукровий діабет, пієлонефрит та ін.);
- проводити щеплення;
- вести здоровий спосіб життя.

Для зміцнення опірних сил організму можна застосовувати препарати медикаментозного характеру (амізон, мефінамінова кислота, інтерферон, ремантадин, афлубін, вітаміни та інші), однак вживати їх необхідно лише за призначенням лікаря з урахуванням  особливостей вашого організму.

У профілактиці ГРВІ у дітей велике значення має своєчасна імунізація проти Hib-інфекції (гемофільна паличка), пневмокока, кору і коклюшу. Також рекомендована щорічна вакцинація дітей та дорослих вакциною проти грипу.

Для новонароджених важливе грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя: це зміцнить захисні сили малюка і допоможе побороти небезпечні інфекції.

Для зміцнення імунітету дотримуйтесь принципів здорового харчування: не зловживайте жирною та смаженою їжею, напівфабрикатами, штучними ароматизаторами. Вживайте свіжі овочі та фрукти. Дотримуйтесь режиму прийому їжі (сніданок, обід та вечеря в певний час). Відмовтесь від вживання алкоголю. Він негативно впливає на всі обмінні процеси організму, його шкідливий вплив поширюється практично на всі органи та тканини людини негативно впливаючи на роботу імунної системи.

Не куріть самі і не допускайте знаходження дітей у приміщенні де палять, так як тютюновий дим порушує природний захист легень від респіраторних інфекцій.

Займайтесь фізкультурою, спортом (ранкова гімнастика у поєднанні з дихальними вправами тощо). Фізичні навантаження укріплюють імунну систему та є хорошою профілактикою хвороб. Щоденних прогулянок на свіжому повітрі достатньо щоб зменшити стрес та нормалізувати сон, а це в свою чергу позитивно вплине на на загальний стан організму та на імунітет зокрема.

За рекомендацією лікаря займайтесь загартовуванням (прохолодний душ, обтирання холодною водою).

Дотримуйтесь цих простих правил, зміцнюйте імунітет та залишайтесь здоровими.

За інформацією інструктора з санітарної освіти Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту Юлії Дон.