У Кам’янському обговорювали проблеми догляду за зеленими насадженнями
2 грудня в юнацькому відділі Центральної міської бібліотеки відбувся круглий стіл з питань обслуговування зелених насаджень у Кам’янському.
Ініціатором заходу виступила громадська екологічна організація «Голос природи». У засіданні круглого столу взяли участь депутат міської ради Олександр Олянюк, керівництво управління екології та природних ресурсів, департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради, комунального підприємства «Зеленбуд», представники громадськості.
У вступному слові виконавчий директор організації «Голос природи» Євген Колишевський нагадав про важливу роль зелених насаджень у містах. Це поглинання пилу та газів, стабілізація вітрового режиму, захист від літньої спеки, виділення кисню, зниження рівня шуму, формування зовнішнього вигляду міста. Особливої ваги дане питання набуває в таких промислових центрах, як Кам’янське.
Євген Колишевський наголосив: через неякісне обслуговування зелених насаджень вони різко втрачають здатність виконувати свою екологічну функцію, а кількість дерев зменшується. Йшлося про масову обрізку зелених насаджень у Кам’янському, в процесі якої повністю знімаються крони здорових дерев, а це часто призводить до їх загибелі. Представники громадської організації за допомогою слайдів показали, як здійснюється догляд за деревами в європейських країнах та деяких інших містах України.
Науковці Дніпропетровського національного університету – кандидати біологічних наук Борис Барановський та Вадим Манюк розповіли, до яких негативних екологічних наслідків може призвести непрофесійне обслуговування зелених насаджень, і наголосили на важливості розробки методики озеленення міста з урахуванням кліматичних, географічних та інших факторів.
Громадськістю було висловлено низку пропозицій для підвищення якості обслуговування зелених насаджень та доведення рівня озеленення Кам’янського до відповідності нормативним вимогам. Запропоновано виробити стратегію обслуговування зелених насаджень з урахуванням досвіду інших міст, провести інвентаризацію та паспортизацію дерев, посилити контроль над роботами з догляду за зеленими насадженнями, а також – систематично підвищувати рівень інформування населення про роль зелених насаджень у промисловому місті.
Діалог вийшов досить конструктивним. За підсумками «круглого столу» сторони домовилися діяти у декількох напрямах. Зокрема, досягнуто попередньої домовленості щодо призупинення обрізки дерев на території міста.