Партнерство заради сталого розвитку
З 27 по 28 лютого 2017 року у місті Житомирі за підтримки проекту «Енергоефективність у громадах» Німецького товариства міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) відбулася конференція з обміну досвідом між консорціумами Дніпропетровської та Житомирської областей.
З 2014 року м. Кам’янське є учасником консорціуму Дніпропетровської області та GIZ Gmbh.
В рамках конференції господарі заходу – команда Житомирської міської ради, яка координує, втілює та реалізує впровадження енергоефективних заходів по місту, презентувала досягнення та здобутки своєї роботи в напрямку енергозбереження: охоплення бюджетних закладів системою моніторингу енергоспоживання, співпраця з іноземними інвесторами та донорами в напрямку енергоефективності, реалізація спільних проектів по термомодернізації та термосанації будівель бюджетних закладів. Зокрема особливо було наголошено на фундаментальній ролі Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у всіх прогресивних процесах в місті, які відбуваються на шляху до підвищення енергоефективності та досягнення поставлених цілей.
В ході проведення конференції, учасникам було продемонстровано два об’єкти з реновації, де завдяки фінансуванню, знанням та досвіду, при безпосередній участі GIZ, було вдало поєднано та впроваджено інноваційні проектні рішення.
Взагалі, основне гасло цього навчального заходу – «Якщо Ви можете щось виміряти – Ви можете цим управляти!». І це на сьогоднішній день першочергова потреба, адже облік енергоносіїв – це перший крок до їх заощадження. Саме моніторингу споживання енергетичних ресурсів і була присвячена друга частина конференції. Тут було детально розглянуто основні можливості інформаційної системи енергетичного моніторингу (ІСЕ), а також розробниками – фахівцями компанії ФІАТУ, презентовано нові блоки в роботі ІСЕ. Крім того, консультантом проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» з Німеччини було розглянуто енергомоніторинг в більш широкому плані, ніж контроль споживання енергоресурсів в бюджетних закладах, проаналізовано та визначено зв'язок енергомоніторгингу з іншими процесами та директивами в громаді, визначено найважливіші аспекти його здійснення та окреслено найпоширеніші помилки та недоліки.
В безпосередньому та неформальному спілкуванні учасники конференції мали можливість дізнатися про проекти та події, які відбуваються в інших містах, а також могли поділитися власним досвідом та досягненнями рідних міст.
Всі учасники заходу вдячні за надану GIZ та Житомирською міською радою можливість отримати новий досвід і поділитися власним, налагодити зв’язки з колегами з інших міст та отримати актуальну інформацію для здійснення поставлених завдань на шляху до втілення концепції енергоефективного міста.