6 березня - Всесвітній день боротьби зі сліпотою від глаукоми

опубліковано: 06 березня 2018 оновлено: 06 березня 2018

У 2008 році на підтримку ініціативи Всесвітньої Глаукомної асоціації (WGA) та Всесвітньої Асоціації пацієнтів, що мають глаукому (WGРA), цей день вперше відзначали в Україні.

У Кам’янському на глаукому хворіє 1154 людини. Тільки за 2017 рік виявлено 92 хворих, з них у 47 пацієнтів глаукома виявлена в результаті профогляду.

Глаукома – це хвороба очей у хворому організмі. Факторами, які її спричиняють, є розлад нервової, серцево-судинної систем, ендокринні та спадкові захворювання. 40% пацієнтів з цією патологією дна ока складають люди, хворі на діабет. Допомогти розпізнати хворобу може лише вчасна діагностика. Найпростіший загальнодоступний метод діагностики – щорічне вимірювання внутрішньо очного тиску(тонометрія).

Варто насторожитись, якщо Вам більше 40 років і з’являються такі симптоми (особливо після фізичного навантаження): розпирання, тиснення в очах, райдужні кола навколо джерела світла, при погляді на нього затуманення зору періодичне, незначне почервоніння ока, що швидко минає.

При появі вищевказаних симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря-офтальмолога  для позачергового огляду.

«Пошкодження нерва і втрату зору при глаукомі неможливо зупинити, але існують методи лікування, які дозволяють уповільнити прогресування захворювання», – говорить завідуюча дорослим офтальмологічним відділенням 7-ї міської лікарні Вікторія Кулинич. За її словами, лікування може включати використання очних крапель, лікарських препаратів , що поліпшують кровопостачання ока і нормалізують метаболізм в тканинах очей, лазерні методи або мікрохірургічне лікування глаукоми. Якщо у члена сім'ї виявлена ​​глаукома або діагноз був встановлений у кого-небудь з найближчих родичів, необхідно періодичне обстеження всіх членів сім'ї, не дотримуючись вікових критеріїв. Для постановки діагнозу лікарю-офтальмологу необхідно провести низку нескладних (для хворого) обстежень: визначення гостроти зору (візометрія), вимірювання внутрішньоочного тиску (тонометрія), дослідження поля зору (периметрія), визначення стану зорового нерва в ході огляду очного дна (офтальмоскопія). Всі необхідні прилади є в будь-якому кабінеті офтальмолога. Досвідчений лікар може діагностувати глаукому навіть після пальпації очних яблук і офтальмоскопії.