Шляхами рідного краю подорожували освітяни Кам’янського

опубліковано: 06 квітня 2017 оновлено: 06 квітня 2017

Днями відбувся міський семінар-практикум для заступників директорів з виховної роботи навчальних закладів Кам’янського «Краєзнавча робота як невід’ємна складова національно-патріотичного виховання учнівської молоді».

Враховуючи тему та досвід роботи навчально-виховного комплексу №36, який приймав учасників семінару, було обрано виїзну форму заходу. Адже заклад має власний розроблений та апробований авторський маршрут «місто Кам’янське – село Китайгород – місто Кам’янське», який було запропоновано гостям семінару.

Ретельно продуманий маршрут з тематичними зупинками: «патріотичною» («Стежками війни»), «духовною» («Унікальні архітектурні пам’ятки козацького бароко XVIII століття Китайгорода»), «історичною» («Заповідне урочище Гора Калитва»), «екологічною» («Перлина Дніпропетровщини») не залишив байдужим жодного з учасників семінару.

Заступник директора з виховної роботи НВК №36 Олена Набієва, за фахом учитель історії, розповіла про історію краю: селищ Могилева та Китайгорода, Успенської, Миколаївської та Варваринської церков, гори Калитви та річки Орелі. Учасники семінару вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні мешканців Могилева, відвідали Успенську церкву Китайгорода, провели патріотичний флешмоб «Козацькому роду нема переводу».

Після динамічного, повного незабутніх вражень маршруту на учасників чекала творча лабораторія «Формування креативного простору на засадах історичної та національної спадщини рідного краю», підготовлена командою навчально-виховного комплексу №36. Було проведено моніторинг популярності маршрутів туристичної Дніпропетровщини серед навчальних закладів Кам’янського, презентовано методичні посібники, створені колективом закладу за досвідом роботи шкільного довгострокового культурно-просвітницького проекту «Парад презентацій».

На піднесеній ноті, під враженням гарно проведеного дня, відкриття для себе чудових краєвидів і пам’яток культури та історії зовсім поряд із рідним містом, присутні щиро дякували організаторам семінару, обіцяли, що неодмінно повернуться, аби відкрити побачене для своїх учнів, колег і просто близьких людей.

Підбиваючи підсумки семінару, методист департаменту з гуманітарних питань міської ради Маргарита Бабенко відзначила високий професіоналізм виховної ланки НВК №36 на чолі з директором закладу Олександром Галагузою, цінність і унікальність проведеної роботи, побажала всім присутнім творчих пошуків, натхнення, миру та злагоди.