Будьте обережні під час святкування Івана Купала
На Івана Купала особливу роль відведено воді – багато народних гулянь проходять поблизу водних об’єктів, люди купаються у відкритих водоймах. Саме тому управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради нагадує правила поведінки на водоймах.
Купатися слід лише в місцях, пристосованих для цього, тобто обладнаних усім необхідним для безпечного відпочинку, а в разі необхідності – надання рятувальної чи медичної допомоги.
Під час відпочинку на водних об’єктах необхідно знати елементарні норми поведінки і беззаперечно їх виконувати:
не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;
не запливайте за буї, а відчувши втому, перепочиньте: переверніться на спину і підтримуйте себе на плаву легкими рухами рук;
потрапивши в течію, не слід з нею боротися: пливіть униз за течією під невеликим кутом, поступово наближаючись до берега;
не губіться, потрапивши у водоверть: наберіть побільше кисню в легені, якомога глибше пірнайте і потужним ривком спробуйте випірнути убік;
не допускайте грубих ігор під час купання;
не залишайте дітей без догляду;
обережно плавайте на надувних виробах: вітром чи течією їх може віднести далеко від берега.
Порушення цих правил залишаються головною причиною загибелі людей на воді. Щороку в світі тоне величезна кількість людей. Багато дорослих тонуть у стані сп’яніння.
Втім, називають і іншу головну причину загибелі у воді: спочатку самовпевненість, а потім страх. Причому відомо, що і від того, і від іншого часто рятують знання елементарних правил поведінки на воді.
І пам’ятайте: паніка – головна причина усіх бід. Не метушіться, а заспокойтеся і подумайте, яким чином підвищити плавучість плавзасобу, що зробити, аби більш упевнено триматися на воді.
Телефон рятувальної служби – 101.
Івана Купала – традиційне українське свято, приурочене до дня літнього сонцестояння. До 1918 року воно відзначалося 24 червня, але після введення нового стилю збігається зі святом Різдва Іоанна Хрестителя та припадає на 7 липня.