Японський символ щастя і миру виготовляли в кам’янській бібліотеці

опубліковано: 06 вересня 2017 оновлено: 06 вересня 2017

Цьогоріч виповнюється 25 років із часу встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв'язків між країнами Президент оголосив 2017 рік Роком Японії в Україні.

Із цієї нагоди працівники юнацького відділу Центральної міської бібліотеки оформили постійно діючу тематичну виставку художньої літератури, фотоматеріалів, присвячених японській історії, культурі й традиціям. Крім того, бібліотека проводить багато заходів, присвячених Року Японії.

5 вересня для учнів середньої школи №6 відбувся захід «Загадкова Японія» та майстер-клас із орігамі.

Японія – це країна з дуже давніми непорушними традиціями, яких чітко дотримуються й досі. Залишилися традиційними японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» та величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І все це – в оточенні надсучасних технологій. Такого унікального поєднання не зустрінеш у будь-якій іншій культурі. Особливим також є ставлення японців до природи, сповнене глибокого споглядання і романтики. Цей народ захоплюється натуральною красою пейзажу, квітів, моря, яку здавна оспівує у віршах. У Японії існують навіть спеціальні церемонії споглядання природних явищ, – розповідала бібліотекар юнацького відділу Лариса Лощенкова.

Майстер-клас із орігамі провела керівник гуртка Будинку творчості дітей та юнацтва Людмила Самоірова. Вона зазначила, що орігамі – давнє мистецтво складання різноманітних фігур з паперу без застосування ножиць і клею. Існує багато версій, де саме зародилася техніка орігамі. Імовірно, в Стародавньому Китаї, де було винайдено папір. Але точно можна сказати, що воно набуло розвитку і стало цілим видом мистецтва в Японії. З давніх часів орігамі відігравало найрізноманітнішу роль у житті японців, спочатку його використовували як прикрасу весільних церемоній і ритуальних дійств. Тривалий час технікою складання паперу володіли лише представники вищих станів. І тільки після Другої світової війни орігамі вийшло за межі Сходу і стало доступним кожному.

Людмила Самоірова провела майстер-клас із виготовлення японських журавликів у техніці орігамі. Відомо, що в східних країнах вони вважаються символом щастя, дружби та любові. Люди вірять, що коли зробити тисячу фігурок цієї пташки, а потім подарувати їх своїм друзям, то обов’язково здійсниться найзаповітніша мрія.

Діти були дуже захоплені розповіддю та втілювали у своїх журавликах мрію про мир в Україні, надію на краще життя та здійснення бажань.