У Кам`янському будуть вирішувати проблему локального підтоплення

опубліковано: 06 жовтня 2016 оновлено: 06 жовтня 2016

Сьогодні у Кам`янському підвели підсумки конкурсу з відбору локацій для реалізації практичних проектів з адаптації до зміни клімату. 

Конкурс проводила міська громадська організація «Голос природи», а заявки на участь у ньому подавали мешканці територій, які регулярно страждають від підтоплення внаслідок дії кліматичних факторів (зливові дощі, танення снігу тощо).

На реалізацію проектів «Голосу природи» виділяються грантові кошти у розмірі 360 тисяч гривень від європейських організацій та інвестиційних фондів.

Які саме території увійдуть до проекту, обговорювали на нараді, яку очолив заступник міського голови Олег Морохов. Голова організації «Голос природи» Євген Колішевський презентував учасникам засідання попередньо обрані локації (території, де відбувається підтоплення). Серед кількох пропозицій були обрані 3 території, де є можливість виконати роботи у межах існуючого фінансування. Це ділянки за адресами:

-         проспект Дружби народів, 53;

-         бульвар Незалежності, 3;

-         вулиця Бурхана (район готелю «Зоря»).

Питання про включення до проекту ще кількох проблемних ділянок буде вирішуватись додатково. Це території по бульвару Будівельників (майданчик біля гімназії №39); вулиці Нікопольській, вулицях Ціолковського та Сачка.

За словами Євгена Колішевського, у Кам`янському виявилось багато ділянок, на яких існує проблема підтоплення. Так, на вулиці Ціолковського, через ухили території, під час злив потік води йде безпосередньо під будинки та утворює під ними порожнини. У центрі міста мешканці також страждають від підтоплення (вулиця Сачка та проспект Свободи у районі колишнього універмагу «Райдуга»).

Для того, щоб запобігти підтопленню на даних територіях, знадобляться значні кошти і технічні ресурси. Тож учасники наради вирішили доопрацювати ці питання та зробити додаткові дослідження ділянок.

«Хочу подякувати організації «Голос природи» та особисто її голові Євгену Колішевському за активну участь у вирішенні екологічних проблем міста. Ви працюєте за принципом: побачили проблему – розробили механізм її розв`язання і вирішили її. Це справді конструктивний підхід, яким можуть похвалитись далеко не всі громадські діячі. Ще раз дякую вам», – сказав під час засідання Олег Морохов.