У бібліотеці вчили економічному виживанню

опубліковано: 07 квітня 2016 оновлено: 07 квітня 2016

Друге заняття «школи виживання» пройшло днями в юнацькому відділі центральної бібліотеки імені Т.Г. Шевченко. Організатор – практикуючий тренер  Володимир Бойко.

За словами Володимира Бойка, натхненням для організації цих уроків послужив журналістський проект, який розпочав Валентином Фіголь ще в 2007 році на місцевому телебаченні, і продовжився в газеті «Событие».

На зустрічі розглядали основні проблеми, з якими неминуче стикається будь-яка людина в державі, яка потрапила в смугу лихоліття. Незалежно від його географічного положення, соціального устрою та історичної епохи. Я впевнений, що точно ті ж проблеми стояли перед населенням за часів Івана Грозного, і після революції 1917 року, і після громадянської війни в Америці, і після останньої світової війни в Європі. Тобто у будь-який час, коли старий уклад життя вже зламаний, а новий ще не налагоджений. Найбільше б'ють по окремому громадянинові країни: безробіття, відсутність коштів, інфляція, розвал галузі охорони здоров’я, психологічна напруженість – розповідав Володимир.

Взагалі в нестабільному суспільстві дуже важливо вміння мислити стратегічно. Тобто з позицій завтрашнього дня, а не наступної секунди. Тоді можна встигнути не одну яму соломкою застелити.. І при раптовому звільненні знайти іншу роботу. Головною зброєю проти безробіття є придбання нових, затребуваних на ринку робіт, професій.

Перед студентами виступили журналіст Денис Кравець, який розповів про експеримент «вижити на мінімалку», який ставив над собою.

Почнемо з найголовнішої статті витрат – з харчування. В якості першого кроку складіть тижневе меню. Яке буде повторюватися протягом місяця. Збалансуйте білки, жири, вуглеводи і відпущені на них фінанси. Ваш стіл при найбільш досяжною дешевизні повинен бути максимально різноманітним і включати в себе всі необхідні харчові елементи. Які? Прочитайте в спеціальній, присвяченій раціональному харчуванню, літературі. Ви повинні знати, що будете їсти сьогодні, завтра і післязавтра. Спонтанне меню – дуже витратна меню. Ви, як всяка нераціонально економна людина, спочатку будете голодувати пару днів, а потім, зірвавшись, купите якісь делікатеси і позбудетеся грошей на кілька наступних обідів. Голод не допомагає економії коштів. Насправді голод дуже витратний. Тому що після нього слідує обжерливість.

Економіст Тетяна Сташкова, яка запропонувала свою методики виживання в місті. З чого почати економічне виживання? З непопулярною у середньостатистичного обивателя заходу: з вміння рахувати гроші. Чи вміємо ми рахувати гроші? Ні! Абсолютно не вміємо! Особливо ті, у кого їх мало. Попросіть будь-якого нашого бідняка згадати свої витрати. Сказати, куди пішла ця, яку не вистачило до кінця місяця, «півсотня». Пора вчитися рахувати. Бідняк думає, що рахувати гроші треба тільки тоді, коли їх багато. А коли мало – все одно, рахуй. Не рахуй... Хоча все якраз навпаки. Чим менше коштів, тим більшого контролю вони вимагають!