На засіданні координаційної ради з питань розвитку підприємництва
6 грудня у виконкомі Кам’янської міської ради під головуванням заступника міського голови Олега Морохова пройшло чергове засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва.
Основне питання черги денної стосувалося підвищення мінімальної заробітної плати у 2017 році. Нагадаємо, що з 1 січня в Україні передбачається встановити мінімальну зарплату в розмірі 3200 гривень на місяць.
Із цього питання підприємцям надавали роз’яснення директор департаменту муніципальних послуг та регуляторної політики міської ради Марина Гурська, представники податкової служби, центру зайнятості, служби соціального захисту та інспекції з праці.
За інформацією міського центру зайнятості, порівняно з минулим роком у місті стало більше вакансій. Щоправда, середній розмір пропонованої зарплати не надто великий – 2892 гривні. Із січня кількість безробітних може зрости: підприємці звільнятимуть працівників, яким не в змозі платити зарплату за новими вимогами законодавства.
В умовах скрутної економічної ситуації та низької купівельної здатності населення є великий ризик, що зрештою місцеві бюджети можуть недоотримати податків від підприємців. Звісно, великі підприємства мають змогу підвищити зарплати – принаймні за рахунок масового звільнення працівників, скорочення відпусток, ліквідації шкідливого стажу. У набагато складнішому становищі опиниться малий бізнес.
Представники інспекції з праці зазначили, що питання виплати заробітної плати – першочергове, особливо це стосується мінімальних зарплат. За порушення трудового законодавства накладаються фінансові санкції, встановлюється адміністративна і кримінальна відповідальність. Штрафи також передбачені за порушення встановлених строків виплати заробітної плати.
Чимало приватних підприємців і зараз не оформлюють належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Як складеться ситуація в наступному році – невідомо, але пощади до порушників закону не буде, запевняють співробітники інспекції з праці.
Представники бізнесу зауважили, що під штрафи потрапляють насамперед законослухняні підприємці, а, наприклад, стихійну торгівлю притягти до відповідальності нереально. У людей стає дедалі менше стимулів працювати. Якщо більшість підприємців підуть у тінь, зменшаться податкові надходження, а від цього бюджет ще більше постраждає, наголошували бізнесмени.
Члени підприємницьких спілок міста висловили низку пропозицій, з якими вони планують звернутися до вищої державної влади. Зокрема, пропонували не прив’язувати ставки єдиного податку до мінімальної заробітної плати або дати можливість їх перегляду на місцевому рівні; підвищувати мінімальну зарплату не відразу, а поетапно.
Проект звернення до Уряду, заслуханий на засіданні, направлено на розгляд та погодження координаційної ради.