Керівництво ДМК звітувало про природоохоронні заходи
6 листопада у будівлі міської ради відбулося засідання комісії з екологічних питань Кам’янського.
Засідання очолив голова комісії, перший заступник міського голови Олександр Чернишов. Основне питання черги денної стосувалося виконання ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» заходів екологічної програми міста на 2016–2020 роки. Із доповіддю виступив начальник служби охорони навколишнього середовища підприємства Юрій Байрак.
За інформацією, наданою Дніпровським меткомбінатом, на підприємстві виконується низка заходів екологічної програми. Зокрема, щодо поліпшення стану атмосферного повітря: будівництво колового охолоджувача агломерату з аспіраційною системою – освоєно 12664 тис. грн.; модернізація газоочисного обладнання обертової печі дільниці виробництва вапна конвертерного цеху – освоєно 6742 тис. грн.; реконструкція з оснащенням фільтрувальними установками аспірації грохотів сортувального вузла на дільниці виробництва вапна в конвертерному цеху – освоєно 954,90 тис.грн. на придбання обладнання.
У сфері охорони водних ресурсів здійснюється реконструкція агломераційного цеху з будівництвом зовнішніх мереж водопостачання та каналізації – освоєно 2640 тис.грн., виконано обстеження мереж. Триває рекультивація території прибережно-захисної зони в районі шлакових відвалів комбінату – освоєно 1586,29 тис.грн.
У повному обсязі забезпечується утилізація залізовмісних шламів– освоєно 1890,394 тис. грн., вибрано 150,629 тис.куб.м шламу.
Також на підприємстві виконується ремонт проточної частини турбіни турбогенератора №7 – освоєно 3961,997 тис.грн.; реконструкція доменного цеху з будівництвом установки приготування та вдування пиловугільного палива у доменні печі – освоєно 7017,122 тис.грн., триває будівництво відділення з приготування та вдування ПВП, конвеєрної галереї та вузла грохочення і дроблення.
Після доповіді члени комісії обговорили питання забруднення атмосфери в місті та висловили низку зауважень – зокрема, щодо значних викидів пилу підприємством. Олександр Чернишов зазначив, що наступного року на міських стаціонарних постах спостереження за станом атмосферного повітря буде введено в експлуатацію не лише газо-, але й пилоаналізатори – для надходження об’єктивної інформації про цей вид забруднення і тримання даного питання на контролі.


