У Кам’янському нова Програма благоустрою

опубліковано: 09 січня 2020 оновлено: 09 січня 2020

У грудні рішенням сесії міської ради було затверджено Програму благоустрою Кам’янського на 2020-2024 роки. Ініціатором і розробником Програми виступив Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Кам’янської міської ради.

Програма визначає загальний порядок планування, ремонту, утримання і фінансування робіт з комплексного благоустрою міста, а також встановлює певний перелік заходів, об’ємів і пропозицій щодо суттєвого та якісного покращення благоустрою, санітарного ста­ну і довкілля міста.

Виконання заходів Програми передбачено на 5 років. Щороку з метою уточнення завдань фахівці департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради переглядатимуть Програму та вноситимуть до неї певні пропозиції.

Заплановані Програмою заходи мають забезпечити належний технічний, санітарний та екологічний стан об’єктів благоустрою, збереження об’єктів благоустрою та забезпечення безпечних умов життєдіяльності в місті. Зокрема, в процесі виконання Програми планується:

- покращити зовнішнє освітлення шляхом збільшення освітлювальних об’єктів;

- забезпечити безаварійний та безпечний рух громадського, спеціального, приватного транспорту, пішоходів і облаштувати дороги до нормативних вимог;

- збільшити кількість зелених насаджень та належно їх утримувати;

- створити відповідні умови для відпочинку дітей та дорослих в місцях загального користування

- поліпшити якість послуг з благоустрою.

Зазначимо, що до об’єктів благоустрою належать такі території загального користування, як парки, пам’ятники, пляжі, цвинтарі, майдани, бульвари, проспекти, вулиці тощо, а також прибудинкові території, території будівель і споруд інженерного захисту, підприємств, установ, організацій та території, закріплені за ними на договірних умовах.

До елементів об’єктів благоустрою належать покриття міських доріг та доріжок, різноманітні зелені насадження, засоби зовнішнього освітлення та реклами, технічні засоби регулювання дорожнього руху, комплекси та об'єкти монументального мистецтва, декоративні фонтани і басейни, штучні паркові водоспади, обладнання дитячих, спортивних та інших майданчиків, будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів та інше.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми складає понад 2 мільярди гривень. Основне фінансування відбуватиметься в межах коштів, що передбачаються міським бюджетом на відповідні роки.