Кам’янчан закликають проводити дітям щеплення проти кору
У 2017 році серед населення України зареєстровано спалах кору. За 5 місяців поточного року зареєстровано 296 випадків захворювання на кір серед мешканців Івано-Франківської області та 125 випадків кору серед жителів Одеської області. Погіршення епідемічної ситуації відмічається і на інших територіях України. На Дніпропетровщині в 2017 році зареєстровано 11 випадків захворювання на кір.
Для порівняння, за аналогічний період 2016 року в Україні захворіло на кір лише 8 людей.
Кір – висококонтагіозне інфекційне захворювання, що має гострий початок, супроводжується ураженням верхніх дихальних шляхів та плямисто-папульозною висипкою. Небезпечний кір своїми ускладненнями – запальним ураженням головного мозку, запаленням легень. Джерелом інфекції є хвора людина. Основним шляхом передачі вірусу кору є повітряно-краплинний: при кашлі, чиханні, розмові тощо.
Спалах цієї хвороби в Україні пов’язаний із низьким рівнем охоплення профілактичними щепленнями проти кору. Зазначається, що у 2016 році лише 45,5% дітей отримали вакцинацію від кору та лише 30% дітей були ревакциновані. Таким чином, сформувався прошарок неімунних осіб, що сприяє поширенню даного захворювання.
Надійним способом профілактики захворювання на кір є профілактичні щеплення. В Україні використовується комбінована вакцина проти кору, епідемічного паротиту та краснухи. На теперішній час лікувально-профілактичні заклади міста вакциною проти кору забезпечені.
Фахівці Кам’янського відділу лабораторних досліджень Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ України закликають батьків не наражати своїх дітей на небезпеку. Для проведення дітям щеплень необхідно звертатися за консультацією до дільничного лікаря.
