Звіт про базове відстеження результативності проєкту рішення Кам’янської міської ради «Про затвердження Порядку видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою
або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів на території Кам’янської міської територіальної громади»
1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується.
Проєкт рішення Кам’янської міської ради «Про затвердження Порядку видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів на території Кам’янської міської територіальної громади».
2. Назва виконавця заходів з відстеження.
Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Кам’янської міської ради.
3. Цілі прийняття регуляторного акта.
Проєкт регуляторного акта спрямований на визначення механізму врегулювання питання проведення земляних та/або ремонтних, аварійних робіт на об’єктах благоустрою, отримання документів дозвільного характеру відповідно до вимог чинного законодавства.
Запровадження єдиних підходів щодо видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів на території Кам’янської міської територіальної громади призведе до повного, справедливого, об’єктивного взаєморозуміння між органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, які мають намір проводити земляні роботи.
В свою чергу органи місцевого самоврядування, в особі департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради, який є виконавчим органом Кам’янської міської ради, матимуть змогу оперативно реагувати та здійснювати контроль за об’єктами благоустрою, де ведуться земляні, ремонтні та аварійні роботи.
Громадяни та мешканці міста, при виявленні порушень під час проведення вказаних робіт зможуть отримати інформацію, який вид робіт проводиться, ким та з якою метою.
Прийняття цього акта дозволить підвищити ефективність заходів з проведення земляних робіт на об’єктах благоустрою, попереджувати правопорушення у сфері благоустрою та зменшити кількість правопорушень у цій сфері.
4. Строк виконання заходів з відстеження.
З 02.10.2023 по 09.10.2023
5. Тип відстеження.
Базове.
6. Методи одержання результатів відстеження.
Фактичні дані.
7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також спосіб їх одержання.
Результативність даного регуляторного акта відстежувалась на підставі даних та припущень аналізу регуляторного впливу до нього.
8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.
Після набрання чинності регуляторного акта його результативність визначатиметься шляхом аналізу наявної інформації за такими показниками:
1. Кількість суб’єктів господарювання, що звернулись за отриманням дозволу на порушення об’єктів благоустрою на території міської територіальної громади;
2. Кількість заяв на видачу дозволів на порушення об’єктів благоустрою;
3. Кількість виданих дозволів на порушення об’єктів благоустрою;
4. Кількість анульованих дозволів на порушення об’єктів благоустрою;
5. Кількість складених протоколів про адміністративні правопорушення в сфері благоустрою та Правил благоустрою території Кам’янської міської територіальної громади, відповідно до ст.152 Кодексу України
про адміністративні правопорушення;
6. Рівні умови для всіх суб’єктів господарювання;
7. Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основними положеннями акту;
8. Створення сприятливих умов життєдіяльності, санітарного благополуччя для населення, покращення благоустрою міста.
Суб’єкти господарювання були проінформовані шляхом розміщення на офіційному сайті Кам’янської міської ради http://kam.gov.ua/ у розділі «Нормативні акти/Регуляторні проєкти/Регуляторні проєкти у 2023», а також повний текст проєкту регуляторного акта та I розділ аналізу регуляторного впливу були оприлюднені шляхом публікації в газеті «Любиме місто ДЗ». Також зазначений проєкт регуляторного акта було розміщено на платформі EDEM, у розділі «Обговорення НПА» веб-платформи «Е-консультації».
Протягом встановленого строку зауважень та пропозицій до проєкту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу до нього від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань не надходили.
9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта ступеня досягнення визначених цілей.
У разі прийняття регуляторного акта буде здійснюватися відстеження його результативності згідно зі ст.10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методикою відстеження результативності регуляторного акта, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308 зі змінами та у відповідності до графіка здійснення заходів з відстеження результативності прийнятих міською радою регуляторних актів.
10. Висновок.
В цілому, прийняття проєкту регуляторного забезпечить виконання вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів» на території Кам’янської міської територіальної громади в частині затвердження порядку видачі дозволів на порушення об'єктів благоустрою, відмови в їх видачі, переоформлення, анулювання дозволів, встановлення єдиних вимог до суб’єктів у сфері благоустрою, поліпшення умов захисту та відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля під час утримання об’єктів благоустрою; покращення технічного та санітарного стану об’єктів благоустрою; захист інтересів держави, територіальної громади, суб’єктів у сфері господарювання шляхом визначення чітких вимог та заходів; підвищення рівня довіри громадян, суб’єктів господарювання до осіб, що здійснюють самоврядний контроль.
У разі виявлення неврегульованих та проблемних моментів шляхом проведення аналізу результатів дії цього акта, ці моменти буде виправлено шляхом внесення відповідних змін.
Міський голова Андрій БІЛОУСОВ