У бібліотеці Кам`янського презентували проект «Пам`ятаємо минуле – перемагаємо сьогодні»

опубліковано: 09 листопада 2016 оновлено: 09 листопада 2016

8 листопада в юнацькому відділі Центральної міської бібліотеки імені Т.Г.Шевченка відбулася презентація проекту «Пам'ятаємо минуле – перемагаємо сьогодні!», започаткованого міським відділенням Української Спілки в'язнів – жертв нацизму спільно з фондом «Пам'ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ) із Німеччини.

На презентації були присутні директор Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні», координатор програми «Місце зустрічі: діалог» Галина Полякова (Київ), менеджер з моніторингу та аналізу програми Ірина Каткова (Київ), голова міського відділення Української Спілки в'язнів – жертв нацизму Алевтина Шевченко, завідувач сектору департаменту охорони здоров'я та соціальної політики міської ради Яна Штепенко, керівники та учні навчальних закладів міста.

Завдання проекту – створити такі умови, щоб літні люди не відчували себе самотніми, мали можливість розповісти про свої непрості долі, поділитися безцінним життєвим досвідом із молодим поколінням. Щоб у душах людей, які не зазнали жахів воєнного лихоліття, це знайшло відгук та залишило в їх пам'яті слід, що не допускає перекосів у сприйнятті історії. І найголовніше – допомогти ветеранам, людям похилого віку набути впевненості в цьому житті, а молоді – перейняти такі моральні цінності, як доброта, співчуття, милосердя.

Як зазначила директор міської централізованої бібліотечної системи Тетяна Герасюта, вже протягом багатьох років у рамках проекту надається підтримка постраждалим від нацизму: вивезеним на примусові роботи до Німеччини під час окупації, народженим у концтаборах, дітям війни. Це й надання патронажної допомоги, і проведення дозвілля. Значна частина заходів – зустрічі клубів за інтересами, виставки творчості членів Спілки жертв нацизму, курси комп'ютерної грамотності для літніх людей – проходить саме у міській бібліотеці.

Нині до проекту долучилися нові заклади: школи Кам'янського, медичне училище, міський Центр здоров'я і медицини спорту. Для літніх людей організовуватимуть зустрічі з молоддю, екскурсії, відвідини театру та музею. Також у планах – створити відеоархів свідчень людей, які пережили війну.