Кам`янське відвідали представники місії ОБСЄ

опубліковано: 09 листопада 2016 оновлено: 09 листопада 2016

9 листопада перший заступник Кам`янського міського голови Олександр Плахотнік та заступник міського голови, керуючий справами виконкому Тетяна Завгородня провели зустріч зі спостерігачами спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі Лукасом Вальтером (Швейцарія) та Михайлом Пановим.

Обговорювалися відразу декілька питань: політична, економічна і загальна ситуація в Кам`янському, а також процес декомунізації. Олександр Плахотнік наголосив, що в міській раді представлені 9 політичних сил. Разом з цим, напруження чи протистояння серед депутатів не спостерігається, міська рада працює конструктивно, в інтересах виборців та жителів міста.

Проблем із виконанням міського бюджету немає. Щоправда, певні проблемні питання виникають у зв’язку з переданням деяких повноважень на місцевий рівень, але Кам`янське справляється з цими викликами. Перший заступник міського голови наголосив, що містоутворюючі підприємства працюють, забезпечують своєчасні надходження до бюджету, виконують замовлення та шукають нові ринки збуту.

Із початком осінніх холодів усі будинки і заклади соціальної сфери були підключені до опалення, невелика  затримка початку опалювального сезону сталася не з вини міста. Олександр Плахотнік зазначив, що наразі місто бере участь у програмах з іноземними інвесторами, спрямованих на децентралізацію опалення, зокрема – переведення на квартальні котельні. Перший заступник міського голови охарактеризував цей процес із позитивного боку та висловив сподівання, що вже в наступному році у даній сфері відбудуться позитивні зрушення.

Щодо кримінальної ситуації в місті Олександр Плахотнік зазначив, що вона залишається непростою. Пов’язано це, як і в цілому по країні, з загальним погіршенням економічної ситуації. Віднедавна в місті – новий начальник поліції. Поки що про підсумки його діяльності говорити зарано, але певні позитивні тенденції спостерігаються: розпочато боротьбу з незаконними металоприймальними пунктами, триває протидія нелегальній торгівлі спиртним. Також на місцевому рівні в Кам`янському заборонено продаж алкоголю в малих архітектурних формах та в нічний час.

Для підвищення безпеки городян прийнято програму з обладнання вулиць міста 97 відеокамерами. Програма розрахована на кілька років, перші камери вже почали встановлювати.

Порушувалося на зустрічі й питання переселенців зі східних областей. Олександр Плахотнік повідомив, що їх у місті – близько 5 тисяч. Зокрема, 500 переміщених осіб проживають у модульному містечку, збудованому за підтримки Німеччини. Усі діти переселенців влаштовані у дитсадки та школи, дорослі мають можливість працевлаштування.

Прийнято міську комплексну програму підтримки та допомоги військовослужбовцям, демобілізованим із зони антитерористичної операції – на даний момент їх у місті 1200 осіб. Кожному учаснику АТО виплачується 5 тисяч гривень із міського бюджету, пораненим – 8 тисяч. Також прийнято рішення, згідно з яким діти загиблих воїнів отримуватимуть щороку по 3 тисячі гривень.

Вирішується й питання виділення землі учасникам АТО. 45 земельних ділянок вони вже отримали на території Петриківського району в рамках меморандуму, укладеного владою міста з районним керівництвом, –  загалом же буде видано близько п’ятисот ділянок. Також здійснюється ремонт квартир учасникам АТО за рахунок міського бюджету.

Активно ведеться співпраця з громадськими організаціями ветеранів антитерористичної операції, спільно організовуються патріотичні заходи. Тетяна Завгородня нагадала, що цього року розпорядженням міського голови засновано нагрудний знак «Захисник України», що вручається мешканцям міста – учасникам бойових дій в АТО.

Цікавилися гості й тим, як пройшло перейменування міста. Перший заступник міського голови зазначив, що ставлення громадян до нової назви неоднозначне й досі викликає дискусії. Тетяна Завгородня наголосила, що в місті повністю виконано закон про декомунізацію, а оскільки міська рада попереднього скликання так і не прийняла рішення про перейменування міста, це зробила Верховна Рада.

Наприкінці зустрічі представники місії подякували керівництву міста за гостинність, змістовний діалог та інформативні відповіді на всі запитання. Спостерігачі зазначили, що вся отримана інформація буде передана до центрального представництва ОБСЄ в Києві, та висловили надію на подальшу плідну співпрацю.